Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (1447 entries)

en: The e-mail address will be obfuscated on this site to avoid it getting harvested by spammers.
gl_ES: O enderezo de correo será escurecido neste sitio para evitar que o collan os spammers.

en: edit Events settings.
gl_ES: editar configuración de eventos.

en: Edit the %s slug
gl_ES: Editar o %s corrido

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}" when the {post type name} starts with a vowel, e.g. "Find an Organizer".]
en: an
gl_ES: un

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}. Will be replaced with "an" if the {post type name} starts with a vowel.]
en: a
gl_ES: un

note: translators: %s: post title
en: Hide and Ignore &#8220;%s&#8221;
gl_ES: Agochar e ignorar &#8220;%s&#8221;

en: Clear Selection.
gl_ES: Limpar selección.

en: Select all pages
gl_ES: Seleccionar todas as páxinas

en: All items on this page were selected.
gl_ES: Seleccionaranse todos os items desta páxina.

en: Add more sources
gl_ES: Engade máis orixes

en: No upcoming Facebook events found.
gl_ES: Non se atoparon eventos de Facebook próximos.

en: Event Aggregator server has blocked your request. Please try your import again later or contact support to know why.
gl_ES: O servidor do Event Aggregator bloqueou a túa solicitude. Tenta novamente a túa importación ou ponte en contacto co apoio para saber por que.

en: Featured Highlight Color
gl_ES: Cor principal salientada

en: The response from the Event Aggregator server was badly formed and could not be understood. Please try again.
gl_ES: A resposta do servidor de Event Aggregator quedou mal formada e non se puido entender. Téntao de novo.

en: Import events from across the web! Event Aggregator makes it easy to run scheduled or manual imports from Facebook, Meetup, Google Calendar, and iCalendar, along with uploads from CSV and ICS files. You can also import directly from other sites running The Events Calendar thanks to our built-in REST API support.
gl_ES: Importa eventos de toda a rede! Event Aggregator facilita a execución de importacións programadas ou manuais de Facebook, Meetup, Google Calendar e iCalendar, ademais de cargas de arquivos CSV e ICS. Tamén podes importar directamente desde outros sitios que executan The Events Calendar grazas ao noso apoio integrado de API REST.

en: The Events Calendar could not write WPML default config file: please create the file manually.
gl_ES: O Events Calendar non puido escribir o arquivo de configuración predeterminado de WPML: crea o arquivo de xeito manual.

en: Accept user-submitted events on your site! With Community Events, you can accept public submissions or require account sign-on. Settings give you the options to save as a draft or publish automatically, enable categories and tags, and choose whether users can edit/manage their own events or simply submit. Best of all - setup is easy! Just activate, configure the options, and off you go.
gl_ES: Acepte os eventos enviados por usuarios no seu sitio! Con Community Events, podes aceptar envíos públicos ou esixir un inicio de sesión na conta. As configuracións permiten gardar como borrador ou publicar automaticamente, habilitar categorías e etiquetas e escoller se os usuarios poden editar/xestionar os seus propios eventos ou simplemente enviar. O mellor de todo: a configuración é doada! Só tes que activar, configurar as opcións e apagar.

en: Event Tickets provides a simple way for visitors to RSVP to your events. As a standalone plugin, it enables you to add RSVP functionality to posts or pages. When paired with The Events Calendar, you can add that same RSVP functionality directly to your event listings.
gl_ES: Os Event Tickets proporcionan un xeito sinxelo para os visitantes de RSVP nos seus eventos. Como complemento autónomo, permítelle engadir funcionalidades RSVP a publicacións ou páxinas. Cando coincida con The Events Calendar, pode engadir a mesma funcionalidade de RSVP directamente ás listas de eventos.

en: Create an events calendar and manage it with ease. The Events Calendar plugin provides professional-level quality and features backed by a team you can trust.
gl_ES: Crea un calendario de eventos e xestiónao con facilidade. O plugin Events Calendar ofrece unha calidade de nivel profesional e funcionalidades co respaldo dun equipo no que se pode confiar.

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
gl_ES: Hai unha nova versión de %1$s ao dispór. %2$s

en: Update now to version %s.
gl_ES: Actualiza agora á versión %s.

en: The "%s" source is invalid and cannot be reached on "%s" instance.
gl_ES: A orixe "%s" non é válida e non se pode acceder á instancia "%s".

en: Empty data set for this dropdown
gl_ES: Conxunto de datos baleiro para este menú despregable

en: Missing data source for this dropdown
gl_ES: Conxunto de datos baleiro para este menú despregable

en: Cannot look for Terms without a taxonomy
gl_ES: Non se poden procurar Termos sen unha taxonomía

en: The event WordPress post ID
gl_ES: A identificación de publicación do evento WordPress

en: Something went wrong while inserting the record in the database.
gl_ES: Produciuse un erro ao inserir o rexistro na base de datos.

en: You can always check the status of your licenses by logging in to %1$syour account on theeventscalendar.com%2$s.
gl_ES: Sempre podes verificar o estado das túas licenzas iniciando sesión na conta de %1$syour account on theeventscalendar.com%2$s.

en: It looks like you're using %1$s, but the license key is invalid. Please download the latest version %2$sfrom your account%3$s. | It looks like you're using %1$s, but the license keys are invalid. Please download the latest versions %2$sfrom your account%3$s.
gl_ES[0]: Parece que estás usando %1$s, pero a chave da licenza non é válida. Descarga a última versión %2$sda túa conta%3$s.
gl_ES[1]: Parece que estás usando %1$s, pero as chaves da licenza non son válidas. Descarga a última versión %2$sda túa conta%3$s.

en: Please refresh the page and try your request again.
gl_ES: Actualiza a páxina e proba a túa solicitude de novo.

en: The image WordPress post ID
gl_ES: A identificación de publicación da imaxe WordPress

en: Take your image widgets to the next level with Image Widget Plus! We've taken the simple functionality of our basic Image Widget and amped it up with several popular feature requests - multiple image support, slideshow, lightbox, and random image - all backed by a full year of premium support.
gl_ES: Pase os widgets da imaxe ao seguinte nivel con Widget Plus! Temos a funcionalidade simple do noso widget básico de imaxes e ampliada con varias solicitudes de funcións populares: soporte de imaxe múltiple, presentación de diapositivas, caixa de luz e imaxe aleatoria, todos apoiados por un ano completo de soporte premium.

en: Other URLs
gl_ES: Outras URLs

en: Fetch source event's settings (e.g. Show Google Maps Link or Sticky in Month View) when importing from another site using The Events Calendar.
gl_ES: Obtén a configuración do evento de orixe (por exemplo, Amosar ligazón de Google Maps ou vinculación a Month View) ao importar desde outro sitio mediante The Events Calendar.

en: Import Event Settings
gl_ES: Importar configuración de eventos

en: When importing from a website that uses The Events Calendar, the REST API will attempt to fetch events this far in the future. That website's hosting resources may impact the success of imports. Selecting a shorter time period may improve results.
gl_ES: Ao importar desde un sitio web que usa o Calendario de eventos, a REST API intentará obter eventos de agora en diante. Os recursos de hospedaxe deste sitio poden afectar o éxito das importacións. Seleccionar un período de tempo máis curto pode mellorar os resultados.

en: Enter the url for the calendar, website, or event you would like to import. Event Aggregator will attempt to import events at that location.
gl_ES: Insira a o enderezo para o calendario, o sitio web, ou o evento que desexa importar. O Event Aggregator intentará importar eventos nesa localización.

en: The 'categories' parameter contains invalid category slugs or IDs
gl_ES: O parámetro ‘categorías’ contén categorías que non son textos corridos ou ID non válidos

en: The requested post ID does not exist or is not an event
gl_ES: O ID de publicación solicitada non existe ou non é un evento

en: The event ID is missing from the request
gl_ES: Falta o identificador de evento da solicitude

en: The event does not have a venue assigned
gl_ES: O evento non ten un recinto asignado

en: Returns the data of the event with the specified post ID
gl_ES: Devolve os datos do evento co identificador de publicación especificado

en: The requested post ID does not exist or is not an organizer
gl_ES: O ID de publicación solicitada non existe ou non é un organizador

en: The event last modification date in UTC time
gl_ES: A última data de modificación do evento en horario de UTC

en: Events should start after the specified date
gl_ES: Os eventos debían comezar despois da data especificada

en: Events should start before the specified date
gl_ES: Os eventos debían comezar antes da data especificada

en: An event tag with the specified term ID does not exist.
gl_ES: O evento indicado non existe.

en: The Events Calendar REST API
gl_ES: REST API de The Events Calendar

en: The Events Calendar REST API allows accessing upcoming events information easily and conveniently.
gl_ES: A REST API de The Events Calendar permite acceder fácil e comodamente á información de eventos futuros.

en: The event does not have an organizer assigned
gl_ES: O evento non ten un organizador asignado

en: The requested event is not accessible
gl_ES: O evento solicitado non está accesíbel

en: The 'page' parameter must be a positive integer greater than 1
gl_ES: O parámetro ‘páxina’ debe ser un número enteiro e positivo maior ca 1

en: The 'search' parameter must be a string
gl_ES: O parámetro ‘profurar’ debe ser unha cadea

en: the event post ID
gl_ES: engadir ID de artigo

en: Events should contain the specified string in the title or description
gl_ES: Os eventos deben conter a cadea especificada no título ou a descrición

en: at approximately
gl_ES: aproximadamente ás

en: example.com/
gl_ES: exemplo.com/

en: The URL to the event page
gl_ES: O URL á páxina do evento

en: The event name
gl_ES: Nome do evento

en: The event long description
gl_ES: A descrición ampla do evento

en: The event short description
gl_ES: A descrición breve do evento

en: The event cost details
gl_ES: Os detalles do custo do evento

en: The event website URL
gl_ES: O URL á web do evento

en: Whether the map should be shown for the event or not
gl_ES: Indica se o mapa debe ser mostrado para o evento ou non

en: Whether the map link should be shown for the event or not
gl_ES: Indica se a ligazón do mapa debería mostrarse para o evento ou non

en: Whether an event should be hidden from the calendar view or not
gl_ES: Indica se un evento debe estar escondido da vista do calendario ou non

en: Whether an event is sticky in the calendar view or not
gl_ES: Indica se un evento debe estar escondido da vista do calendario ou non

en: Whether the event is featured in the calendar or not
gl_ES: Indica se o evento aparece no calendario ou non

en: The event categories
gl_ES: As categorías do evento

en: The event tags
gl_ES: As etiquetas do evento

en: The event venue
gl_ES: Recinto do evento

en: The event organizers
gl_ES: Os/as protagonistas do evento

en: The organizer WordPress post ID
gl_ES: A ID do organizador do artigo de WordPress

en: An Array containing the lineage of where this organizer comes from, this should not change after the organizer is created.
gl_ES: Unha matriz contén a secuencia de onde provén este protagonista; isto non debería cambiar despois de crear o protagonista.

en: The organizer author WordPress post ID
gl_ES: A ID de publicación do autor organizador WordPress

en: The organizer creation date in UTC time
gl_ES: A data de creación do organizador no horario UTC

en: The URL to the organizer page
gl_ES: O URL da páxina do organizador

en: The organizer name
gl_ES: Nome do/a protagonista

en: The organizer long description
gl_ES: A descrición ampla do/a protagonista

en: The organizer short description
gl_ES: A descrición breve do protagonista

en: The organizer phone number
gl_ES: O teléfono do protagonista

en: The organizer website
gl_ES: Sitio web do protagonista

en: The organizer email address
gl_ES: O enderezo de correo do protagonista

en: The venue ID used to globally identify in Event Aggregator
gl_ES: O identificador de lugar usado para identificarse globalmente no Aggregador de eventos

en: The venue creation date in UTC time
gl_ES: Data de creación do local na hora de UTC

en: The URL to the venue page
gl_ES: O URL da páxina do recinto

en: The venue name
gl_ES: Nome do recinto

en: The venue short description
gl_ES: A descrición brece do recinto

en: Whether the map should be shown for the venue or not
gl_ES: Se o mapa debe ser mostrado para o lugar ou non

en: Whether the map link should be shown for the venue or not
gl_ES: Indica se a ligazón do mapa debería mostrarse para o lugar ou non

en: The venue address
gl_ES: Enderezo do recinto

en: The venue city
gl_ES: Cidade do recinto

en: The venue country
gl_ES: País do recinto

en: The venue phone number
gl_ES: Teléfono do recinto

en: The venue website URL
gl_ES: URL do sitio do evento

en: Event Aggregator cannot import events from this site.
gl_ES: O Aggregator de eventos non pode importar eventos desde este sitio.

en: The Events Calendar is API is not providing the site origin correctly.
gl_ES: O calendario de eventos é que a API non fornece correctamente a orixe do sitio.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned malformed data.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. A URL indicada podería ser alcanzada e ten habilitada a API de REST de Calendar de eventos, pero regresou datos incorrectos.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the archive control data.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. A URL indicada podería ser alcanzada e ten activada a API de REST de Calendar de eventos, pero produciuse un erro ao buscar os datos de control do arquivo.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the total number of events.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. A URL indicada podería ser alcanzada e ten activada a API de REST de Calendar de eventos, pero produciuse un erro ao obter o número total de eventos.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned malformed data in regard to the total number of events.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. Podería chegar a URL provista e ter activada a API de REST de Calendar de eventos, pero devolveu datos mal formados en relación ao número total de eventos.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned an empty archive page.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. Poderá atopar a URL indicada e ter activada a API REST do Calendario de eventos, pero devolveu unha páxina de arquivo baleira.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the event data.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. A URL indicada podería ser alcanzada e ten habilitada a API de REST de Calendar de eventos, pero produciuse un erro ao obter os datos do evento.

en: The requested URL does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. A URL indicada podería ser alcanzada e ten habilitada a API de REST de Calendar de eventos, pero produciuse un erro ao obter os datos do evento....

en: The archive page to return
gl_ES: A páxina de arquivo para volver

en: The number of events to return on each page
gl_ES: Número de eventos a regresar en cada páxina

en: Events should be assigned one of the specified categories slugs or IDs
gl_ES: Os eventos deben ser asignados a unha das categorías especificadas

en: Events should be assigned one of the specified tags slugs or IDs
gl_ES: Os eventos deben ser asignados a unha das barachas ou identificacións de etiquetas especificadas

en: Returns all the upcoming events matching the search criteria
gl_ES: Devolve todos os próximos eventos que coincidan cos criterios de busca

en: One or more of the specified query variables has a bad format
gl_ES: Unha ou máis das variables de consulta especificadas ten un formato incorrecto

en: Returns the documentation for The Events Calendar REST API in Swagger consumable format.
gl_ES: Devolve a documentación para a API de REST de Calendar de eventos en formato consumible de Swagger.

en: The requested post ID does not exist or is not an venue
gl_ES: A ID de correo solicitada non existe ou non é un lugar

en: Schedule:
gl_ES: Programar:

en: Import runs daily at approximately
gl_ES: A importación execútase diariamente aproximadamente

en: Import runs weekly on
gl_ES: A importación funciona semanalmente

en: Import runs monthly on day
gl_ES: A importación funciona mensualmente o día

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this site.
gl_ES: Use os filtros para limitar os eventos que se obtiveron desde este sitio.

en: The event creation date in UTC time
gl_ES: A data de creación do evento na hora UTC

en: Learn more.
gl_ES: Saber máis.

en: The 'per_page' parameter must be a positive integer greater than 1
gl_ES: O parámetro 'per_page' debe ser un número enteiro positivo superior a 1

en: The 'start_date' parameter must be in a supported format
gl_ES: O parámetro 'start_date' debe estar en formato compatible

en: The default event category for events imported via other URLs
gl_ES: A categoría de evento por defecto para eventos importados a través doutros URL

en: The TEC REST API link to fetch this event
gl_ES: A ligazón API de TEC REST para buscar este evento

en: The organizer ID used to globally identify in Event Aggregator
gl_ES: O identificador do organizador usado para identificarse globalmente no Aggregador de eventos

en: The organizer last modification date in UTC time
gl_ES: A última modificación do organizador data na hora UTC

en: The venue author WordPress post ID
gl_ES: A autorización do posto de identificación de publicación de WordPress

en: The venue last modification date in UTC time
gl_ES: O lugar da última data de modificación na hora de UTC

en: The venue long description
gl_ES: Descrición longa do recinto

en: The venue province
gl_ES: Provincia do recinto

en: The venue state
gl_ES: Estado do recinto

en: The venue ZIP code
gl_ES: Código postal do recinto

en: The venue state or province
gl_ES: O estado ou provincia

en: Event Aggregator cannot import events because this site is running an outdated version of The Events Calendar.
gl_ES: O Aggregator de eventos non pode importar eventos porque este sitio está a executar unha versión desactualizada do Calendario de eventos.

en: Events could not be imported. Event Aggregator does not yet support events from that URL. We have noted your request and will review it for support in the future.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. O Aggregador de eventos aínda non admite eventos desde ese URL. Observamos a túa solicitude e revisarémolo como soporte no futuro.

en: Events could not be imported. The Events Calendar REST API is disabled on the requested URL.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. A APLICACIÓN DE RESTO do calendario de eventos está desactivada no URL solicitado.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching an archive page.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. A URL indicada podería ser alcanzada e ten activada a API de REST de Calendar de eventos, pero produciuse un erro ao buscar unha páxina de arquivo.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned empty event data.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. Poderá acceder á URL indicada e ter activada a API REST de Calendar de eventos, pero devolveu datos de eventos baleiros.

en: Try to adjust your import settings and try again.
gl_ES: Tenta axustar a túa configuración de importación e téntao de novo.

en: The event post ID is missing.
gl_ES: Falta a ID de publicación do evento.

en: The 'end_date' parameter must be in a supported format
gl_ES: O parámetro 'end_date' debe estar nun formato compatible

en: One-time imports include currently listed upcoming events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from this url on a set schedule.
gl_ES: As importacións únicas inclúen os próximos eventos listados actualmente, mentres que as importacións programadas incorporan automaticamente novos eventos e actualizacións a partir desta URL nunha axenda programada.

en: The default post status for events imported via other URLs
gl_ES: O estado de publicación predeterminado dos eventos importados a través doutros URL

en: Other URL Import Settings
gl_ES: Outras configuracións de importación de URL

en: you can modify this setting here.
gl_ES: pode modificar esta configuración aquí.

en: Events could not be imported. The URL provided could not be reached.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. Non se puido acceder á URL indicada.

en: Other URL (beta)
gl_ES: Outros URL (beta)

en: 24 hours
gl_ES: 24 horas

en: 72 hours
gl_ES: 72 horas

en: One week
gl_ES: Unha semana

en: The requested source does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
gl_ES: O recurso solicitado non ten eventos próximos e publicados que coincidan cos criterios de busca.

en: Two weeks
gl_ES: Dúas semanas

en: two weeks
gl_ES: dúas semanas

en: Three weeks
gl_ES: Tres semanas

en: One month
gl_ES: Un mes

en: Two months
gl_ES: Dous meses

en: two months
gl_ES: dous meses

en: Three months
gl_ES: Tres meses

en: three months
gl_ES: tres meses

en: %1$d new event tag was created. | %1$d new event tags were created.
gl_ES[0]: Creouse unha etiqueta de evento nova de %1$d.
gl_ES[1]: Creáronse %1$d novas etiquetas de eventos.

en: View your event tags
gl_ES: Ver as túas etiquetas de eventos

en: The event ID used to globally identify in Event Aggregator
gl_ES: O identificador do evento usouse para identificar globalmente no Aggregador de eventos

en: An Array containing the lineage of where this event comes from, this should not change after the event is created.
gl_ES: Unha matriz contén a secuencia de onde provén este evento; isto non debería cambiar despois de crear o evento.

en: The event author WordPress post ID
gl_ES: A identificación de publicación do autor do evento WordPress

en: Other URL
gl_ES: Outros URL

en: Events could not be imported. The import parameters were invalid.
gl_ES: Non se poideron importar os eventos. Os parámetros de importación non eran válidos.

en: three weeks
gl_ES: tres semanas

en: Events could not be imported. The URL provided did not have events in the proper format.
gl_ES: Non se puideron importar os eventos. A URL indicada non ten eventos no formato axeitado.

[ctx: Metabox title]
en: Location
gl_ES: Localización

en: Import events but preserve local changes to event fields.
gl_ES: Importar eventos pero conservar os cambios locais nos campos do evento.

en: %1$sBuy a license%2$s for the Event Aggregator service to access additional import features.
gl_ES: %1$sObter unha licenza%2$s para o servizo Aggregator de eventos para acceder a funcións de importación adicionais.

[ctx: day_view]
en: %1$s for %2$s
gl_ES: %1$s para %2$s

[ctx: month view]
en: %1$s for %2$s
gl_ES: %1$s para %2$s

en: Change the default 3 events per day in month view. To impose no limit, you may specify -1. Please note there may be performance issues if you allow too many events per day. <a href="%s">Read more</a>.
gl_ES: Cambia os eventos por defecto por día na vista do mes. Para impoñer ningún límite, pode especificar -1. Ten en conta que pode haber problemas de rendemento se permites moitos eventos por día. <a href="%s">Ler máis </a>.

[ctx: all events slug]
en: all
gl_ES: todos

en: %s must be a whole number.
gl_ES: %s debe ser un número enteiro.

en: The URL to the term archive page
gl_ES: O URL da páxina de arquivo dos termos

en: The number of posts associated with the term
gl_ES: Número de entradas asociadas ao termo

en: The term parent term if any
gl_ES: Termo pai se e que hai algún

en: The term description
gl_ES: Descrición do termo

en: The taxonomy the term belongs to
gl_ES: A taxonomía á que pertence o termo

en: The term slug
gl_ES: O enderezo corrido do termo

en: The term name
gl_ES: O nome do termo

en: The WordPress term ID
gl_ES: O ID do termo WordPress

en: The link to the image in the specified size on the site
gl_ES: A ligazón á imaxe no tamaño especificado no sitio

en: The image mime-type
gl_ES: O mime-type da imaxe

en: The image height in pixels in the specified size
gl_ES: A altura da imaxe en píxeles no tamaño especificado

en: The image width in pixels in the specified size
gl_ES: O ancho da imaxe en píxeles no tamaño especificado

en: The details about each size available for the image
gl_ES: Os detalles sobre cada tamaño dispoñible para a imaxe

en: The image natural height in pixels
gl_ES: A altura natural en píxeles

en: The image natural width in pixels
gl_ES: O largo natural en píxeles

en: The image file extension
gl_ES: A extensión do arquivo de imaxe

en: The venue WordPress post ID
gl_ES: ID do recinto da entrada WordPress

en: The URL to the full size version of the image
gl_ES: O URL da versión de tamaño completo da imaxe

en: The date seconds
gl_ES: Os segundos

en: The date minutes
gl_ES: Os minutos

en: The date hour
gl_ES: A hora

en: The date day
gl_ES: O día

en: The date month
gl_ES: O mes

en: The date year
gl_ES: O ano

en: A sorted array of all the numeric values for the cost
gl_ES: Un conxunto ordenado de todos os valores numéricos para o custo

en: The position of the currency symbol in the cost string
gl_ES: A posición do símbolo monetario na cadea de custos

en: The cost currency symbol
gl_ES: Símbolo da moeda

en: Keyword
gl_ES: Palabra chave

[ctx: featured events title]
en: Featured %s
gl_ES: Destacado %s

[ctx: events list widget setting]
en: Limit to featured events only
gl_ES: Limitar só a eventos destacados

[ctx: Start Date Time "to" End Date Time]
en: to
gl_ES: até

en: Start/End:
gl_ES: Comezo/Remate:

en: Featured events are highlighted on the front end in views, archives, and widgets.
gl_ES: Os eventos destacados están resaltados na parte frontal en vistas, arquivos e widgets.

en: Feature Event
gl_ES: Evento salientado

en: Show Google Map Link?
gl_ES: Amosar a ligazón de Google Map?

en: Show Google Map?
gl_ES: Amosar Google Map?

en: Venue URL
gl_ES: URL do recinto

en: Venue Zip Code
gl_ES: Código postal do recinto

en: Venue State
gl_ES: Estado do recinto

en: Stop all Event Aggregator imports from running. Existing imported events will not be affected. Imports via CSV file will still be available.
gl_ES: Deixar de executar todas as importacións de Aggregator de eventos. Non se verán afectados os eventos importados existentes. As importacións a través do ficheiro CSV aínda estarán dispoñibles.

en: Disable Event Aggregator imports
gl_ES: Desactivar as importacións do agregador de eventos

en: Event Aggregator Control
gl_ES: Control de Event Aggregator

en: Export Events
gl_ES: Exportar eventos

[ctx: featured events slug]
en: featured
gl_ES: salientado

en: Create: <b><%= term %></b>
gl_ES: Crear: <b><%= term %></b>

en: Delete this
gl_ES: Borrar isto

en: Event Date:
gl_ES: Data do evento:

en: Show Featured Event Images
gl_ES: Mostrar imaxes de eventos salientados

en: Calendar Date Bar Color
gl_ES: Barra de barra de data do calendario

en: Calendar Header Color
gl_ES: Cor do cabezallo do calendario

en: Details Background Color
gl_ES: Cor de fondo dos detalles

en: Post Title Color
gl_ES: Cor do título da entrada

en: Single Event
gl_ES: Evento simple

en: Calendar Highlight Color
gl_ES: Cor de salientado no calendario

en: Calendar Table Color
gl_ES: Cor da táboa do calendario

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections
gl_ES: As opcións seleccionadas aquí substituirán o que foi seleccionado nas "Xeral Tema" e "Elementos globais" seccións

en: Month View
gl_ES: Vista de mes

en: Map Pin
gl_ES: Pin de mapa

en: Button Color
gl_ES: Cor do botón

en: Filter Bar Color
gl_ES: Cor da barra de filtro

en: Link Color
gl_ES: Cor da ligazón

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" section
gl_ES: As opcións seleccionadas aquí substituirán o que foi seleccionado na "Tema Xeral" sección

en: Custom
gl_ES: Personalizado

en: Sunshine
gl_ES: Mencer

en: Skyfall
gl_ES: Solpor

en: Malachite
gl_ES: Malaquita

en: Lagoon
gl_ES: Lagoa

en: Default
gl_ES: Predeterminado

en: Deep Sea
gl_ES: Fondo marino

en: Blue Steel
gl_ES: Azul aceiro

en: If the Featured highlight color is set to Custom, the following color will be used:
gl_ES: Se a cor do resaltado destacarase no personalizado, empregarase a seguinte cor:

en: Accent Color
gl_ES: Cor de resalte

en: Global configurations for the styling of The Events Calendar
gl_ES: Configuracións globais para o estilo do Calendario de eventos

en: General Theme
gl_ES: Tema xeral

en: Price Background Color
gl_ES: Color de fondo do prezo

en: List-style Views
gl_ES: Vistas de listas

en: These settings impact all list-style views, including List View and Day View.
gl_ES: Estas opcións afectan a todas as vistas do estilo da lista, incluída a Vista da lista e a vista do día.

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections.
gl_ES: As opcións seleccionadas aquí substituirán o que foi seleccionado nas seccións "Xeral Tema" e "Elementos globais".

en: This event is all day starting on %%startdatenoyear%% and ending on %%enddatewithyear%%.
gl_ES: Este evento é todo o día que comeza en %%startdatenoyear%% e finaliza en %%enddatewithyear%%.

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends on %%enddatewithyear%%
gl_ES: Este evento comeza en %%starttime%% en %%startdatenoyear%% e remata en %%enddatewithyear%%

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends at %%endtime%% on %%enddatewithyear%%
gl_ES: Este evento comeza en %%starttime%% en %%startdatenoyear%% e remata en %%endtime%% en %%enddatewithyear%%

en: This event is all day on %%startdatewithyear%%.
gl_ES: Este evento é todo o día en %%startdatewithyear%%.

en: This event is at %%starttime%% on %%startdatewithyear%%.
gl_ES: Este evento está en %%starttime%% en %%startdatewithyear%%.

en: This event is from %%starttime%% to %%endtime%% on %%startdatewithyear%%.
gl_ES: Este evento é de %%starttime%% a %%endtime%% en %%startdatewithyear%%.

en: Oct
gl_ES: Out

en: Sep
gl_ES: Set

en: Aug
gl_ES: Ago

en: Jul
gl_ES: Xul

en: Jun
gl_ES: Xuñ

en: Apr
gl_ES: Abr

en: Jan
gl_ES: Xan

en: December
gl_ES: Decembro

en: November
gl_ES: Novembro

en: October
gl_ES: Outubro

en: September
gl_ES: Setembro

en: August
gl_ES: Agosto

en: July
gl_ES: Xullo

en: June
gl_ES: Xuño

en: May
gl_ES: Maio

en: April
gl_ES: Abril

en: March
gl_ES: Marzo

en: February
gl_ES: Febreiro

en: January
gl_ES: Xaneiro

en: Sat
gl_ES: Sáb

en: Fri
gl_ES: Ven

en: Thu
gl_ES: Xov

en: Wed
gl_ES: Mér

en: Tue
gl_ES: Mar

en: Mon
gl_ES: Lun

en: Sun
gl_ES: Dom

en: Saturday
gl_ES: Sábado

en: Friday
gl_ES: Venres

en: Thursday
gl_ES: Xoves

en: Wednesday
gl_ES: Mércores

en: Tuesday
gl_ES: Martes

en: Monday
gl_ES: Luns

en: Sunday
gl_ES: Domingo

en: Events Help
gl_ES: Axuda de eventos

en: Expired license. Consult your network administrator.
gl_ES: Licenza caducada. Consulte co administrador da rede.

en: No license entered. Consult your network administrator.
gl_ES: Non se ingresou ningunha licenza. Consulte co administrador da rede.

en: A valid license has been entered by your network administrator.
gl_ES: Engadiuse unha licenza válida polo administrador da rede.

en: Site License Key
gl_ES: Chave de licenza do sitio

en: Check this box if you wish to override the network license key with your own
gl_ES: Marque esta caixa se desexa anular a chave de licenza de rede coa súa

en: Override network license key
gl_ES: Anular a chave de licenza de rede

en: License Key Status:
gl_ES: Estado da chave de licenza de rede:

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
gl_ES: Use o seguinte panel do personalizador para cambiar o estilo das páxinas do Calendario e do evento.

en: Installed
gl_ES: Instalado

en: Installed Add-Ons
gl_ES: Inatalar engadidos

en: Unable to run Tribe Extensions. Your website host is running PHP 5.2 or older, and has likely disabled or misconfigured debug_backtrace(). You, or your website host, will need to upgrade PHP or properly configure debug_backtrace() for Tribe Extensions to work.
gl_ES: Non se pode executar extensións de tribo. O seu servidor web está a executar PHP 5.2 ou superior, e probablemente deshabilitou ou non configurou debug_backtrace(). Vostede ou o seu servidor web terán que actualizar PHP ou configurar debug_backtrace() para que funcionen as extensións de tribo.

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
gl_ES:  e

en: To begin using %1$s, please install and activate the latest version of %2$s.
gl_ES: Para comezar a usar %1$s, instale e active a última versión de %2$s.

en: Unknown service message
gl_ES: Mensaxe de servizo desconocida

en: Unknown
gl_ES: Descoñecido

en: When this import was last scheduled to run, the daily limit for your Event Aggregator license had already been reached.
gl_ES: Cando se executou esta importación por última vez, xa se chegou ao límite diario da licenza Aggregator de eventos.

en: Location
gl_ES: Localización

en: Stay in touch with The Events Calendar team. We send out periodic updates, key developer notices, and even the occasional discount.
gl_ES: Mantéñase en contacto co equipo do Calendario de eventos. Nós enviamos actualizacións periódicas, avisos crave para o creador e mesmo o desconto ocasional.

en: Your ratings help us bring The Events Calendar to more users. More happy users mean more support, more features, and more of everything you know and love about The Events Calendar. We couldn't do this without your support.
gl_ES: As súas clasificacións axúdanos a levar o Calendario de eventos a máis usuarios. Os usuarios máis felices significan máis soporte, máis funcións e máis de todo o que sabe e ama sobre o Calendario de eventos. Non puidemos facelo sen o teu apoio.

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
gl_ES: Todos %s

en: Generate JSON-LD data
gl_ES: Xerar datos JSON-LD

en: Some features and add-ons require you to enter an API key or log into a third-party website so that The Events Calendar can communicate with an outside source.
gl_ES: Algunhas funcións e complementos requiren que ingrese unha clave API ou inicie sesión nun sitio web de terceiros para que o Calendario de eventos poida comunicarse cunha fonte externa.

en: %s to view your Meetup API Key
gl_ES: %s para ver a clave da API Meetup

en: Meetup API Key
gl_ES: Chave da API de Meetup

en: You need a Meetup API Key to import your events from Meetup.
gl_ES: Necesitas unha clave de API de Meetup para importar os teus eventos desde Meetup.

en: You need to connect Event Aggregator to Facebook to import your events from Facebook.
gl_ES: Debes conectar Aggregator de eventos a Facebook para importar os teus eventos desde Facebook.

en: Disconnect
gl_ES: Desconectar

en: Refresh your connection to Facebook
gl_ES: Actualiza a túa conexión a Facebook

en: Your Event Aggregator Facebook connection will expire %s.
gl_ES: A conexión de Facebook do Aggregador de eventos caducará %s.

en: Your Event Aggregator Facebook connection has expired %s.
gl_ES: A conexión de Facebook do Aggregador de eventos expiró %s.

en: Connect to Facebook
gl_ES: Conecta a Facebook

en: You need to connect to Facebook for Event Aggregator to work properly
gl_ES: Debes conectarte a Facebook para o agregador de eventos para funcionar correctamente

en: Facebook Token
gl_ES: Token de Facebook

en: Category:
gl_ES: Categoría:

en: Status:
gl_ES: Estado:

en: Start Time
gl_ES: Hora de comezo

en: Select All
gl_ES: Seleccionar todo

en: The following preview does not necessarily contain all of the data from your CSV file. The data displayed below is meant as a guide to help you map your CSV file's columns to the appropriate Event fields.
gl_ES: A seguinte vista previa non contén necesariamente todos os datos do teu ficheiro CSV. Os datos que se amosan a continuación inclúense como unha guía para axudarlle a colocar as columnas dos seus ficheiros CSV nos campos de eventos correspondentes.

en: Column Mapping:
gl_ES: Mapeado de columnas:

en: This is a preview of the type of content you will be getting in during the import based on what is on the calendar now.
gl_ES: Esta é unha vista previa do tipo de contido que recibirás durante a importación en función do que hai agora no calendario.

en: When you save this scheduled import, the events above will begin importing.
gl_ES: Cando garda esta importación programada, os eventos de arriba comezarán a importarse.

en: Select the Event Field that best matches your CSV file column. The contents of that column will then be mapped to the specified event field when the event is created.
gl_ES: Seleccione o campo de eventos que mellor se corresponda coa súa columna de ficheiro CSV. O contido desta columna asignarase ao campo de evento especificado cando se crea o evento.

en: These settings will also apply to events imported in the future via this scheduled import.
gl_ES: Esta configuración tamén se aplicará aos eventos importados no futuro a través desta importación programada.

en: Choose a status for the event(s) to be imported with and/or define an Event Category to automatically assign. An assigned category will be added to the event in addition to any Event Categories from the import source.
gl_ES: Escolla un estado para o evento (s) a importar e / ou definir unha categoría de eventos para asignar automaticamente. Engadiranse unha categoría asignada ao evento ademais de todas as Categorías de eventos da fonte de importación.

en: Access more event sources and automatic imports!
gl_ES: Acceda a máis fontes de eventos e importacións automáticas!

en: Buy Event Aggregator
gl_ES: Comprar Event Aggregator

en: Choose where you are importing from.
gl_ES: Escolle de onde estás importando.

en: Select Origin
gl_ES: Seleccionaro orixe

en: Import Origin:
gl_ES: Importar orixe:

en: No Additional Categories
gl_ES: Non hai categorías adicionais

en: Enter your API key
gl_ES: Introduce a túa chave de API

en: You have not entered a Meetup API key
gl_ES: Non introduciches unha chave de API Meetup

en: API key entered
gl_ES: Chave de API introducida

en: The service has disabled oAuth. Some types of events may not import.
gl_ES: O servizo desactivou oAuth. Non se poden importar algúns tipos de eventos.

en: Limited connectivity with Facebook
gl_ES: Conectividade limitada con Facebook

[ctx: link for connecting facebook]
en: Connect to Facebook
gl_ES: Conectar a Facebook

en: You have not connected Event Aggregator to Facebook
gl_ES: Non teña conectado Aggregator de eventos a Facebook

en: Third Party Accounts
gl_ES: Contas de terceiros

en: Scheduler Status
gl_ES: Estado do programador

en: WP Cron enabled
gl_ES: Cron de WP ativada

en: Scheduled imports may not run reliably
gl_ES: As importacións programadas poden non funcionar de forma fiable

en: WP Cron not enabled
gl_ES: Cron de WP non ativada

en: Server Connection
gl_ES: Conexión ao servidor

note: translators: %s: Event Aggregator Server URL
en: Connected to %s
gl_ES: Conectado a%s

en: The server is responding with an error:
gl_ES: O servidor está respondendo cun erro:

en: The server is not currently responding
gl_ES: O servidor non está respondendo actualmente

note: translators: %s: Event Aggregator Server URL
en: Not connected to %s
gl_ES: Non conectado a %s

en: Import Services
gl_ES: Servizos de importación

en: Current usage
gl_ES: Uso actual

en: %1$d import used out of %2$d available today | %1$d imports used out of %2$d available today
gl_ES[0]: %1$d importación utilizada de %2$d dispoñible hoxe
gl_ES[1]: %1$d importacións  utilizada de %2$d dispoñible hoxe

en: You are approaching your daily import limit. You may want to adjust your Scheduled Import frequencies.
gl_ES: Estás a achegar ao teu límite de importación diaria. Pode querer axustar as súas frecuencias de importación programadas.

en: You have reached your daily import limit. Scheduled imports will be paused until tomorrow.
gl_ES: Alcanzaches o teu límite de importación diaria. As importacións programadas estarán pausadas ata mañá.

en: Check your license key
gl_ES: Verifica a túa chave de licenza

en: Your license is invalid
gl_ES: A túa licenza non é válida

en: Buy Event Aggregator to access more event sources and automatic imports!
gl_ES: Compra Aggregator de eventos para acceder a máis fontes de eventos e importacións automáticas!

en: You do not have a license
gl_ES: Non ten licencia

en: Your license is valid
gl_ES: A túa licenza é válida

en: License &amp; Usage
gl_ES: Licenza e Uso

en: Imports
gl_ES: Importacións

en: Check out Event Aggregator.
gl_ES: Comprobar Event Aggregator.

en: Use the options below to configure your imports. Looking for more ways to import events from other websites?
gl_ES: Usa as opcións seguintes para configurar as túas importacións. ¿Buscas máis formas de importar eventos desde outros sitios web?

en: Update Authority
gl_ES: Actualizar Authority

en: Help page
gl_ES: Páxina de axuda

en: Use the options below to configure your imports. Global Import Settings apply to all imports, but you can also override the global settings by adjusting the origin-specific options. Check your Event Aggregator Service Status on the %1$s.
gl_ES: Usa as opcións seguintes para configurar as túas importacións. A configuración global de importación aplícase a todas as importacións, pero tamén pode substituír a configuración global axustando as opcións específicas de orixe. Comprobe o estado do servizo Aggregator de eventos no %1$s.

en: The default event category for events imported via Meetup
gl_ES: A categoría de evento predeterminado para eventos importados mediante Meetup

en: The default post status for events imported via Meetup
gl_ES: O estado de publicación predeterminado dos eventos importados mediante Meetup

en: To import Meetup events, please be sure to add your Meetup API key on %1$sEvents > Settings > APIs%2$s
gl_ES: Para importar eventos de Meetup, asegúrese de engadir a clave Meetup API en %1$sEventos > Configuración > API%2$s

en: Meetup Import Settings
gl_ES: Configuración de importación Meetup

en: The default event category for events imported via Google Calendar
gl_ES: A categoría de evento predeterminado para os eventos importados mediante Google Calendar

en: The default post status for events imported via Google Calendar
gl_ES: O estado de publicación predeterminado dos eventos importados mediante Google Calendar

en: Google Calendar Import Settings
gl_ES: Configuración de importación de Google Calendar

en: The default event category for events imported via Facebook
gl_ES: A categoría de evento por defecto para eventos importados a través de Facebook

en: The default post status for events imported via Facebook
gl_ES: O estado de publicación predeterminado dos eventos importados a través de Facebook

en: Facebook Import Settings
gl_ES: Configuración de importación de Facebook

en: The default event category for events imported via .ics files
gl_ES: A categoría de evento predeterminado para os eventos importados a través de ficheiros .ics

en: The default post status for events imported via .ics files
gl_ES: O estado de publicación predeterminado dos eventos importados a través de ficheiros .ics

en: ICS File Import Settings
gl_ES: Configuración de importación de arquivo ICS

en: The default event category for events imported via iCalendar
gl_ES: A categoría de evento por defecto para eventos importados mediante iCalendar

en: The default post status for events imported via iCalendar
gl_ES: O estado de publicación predeterminado dos eventos importados mediante iCalendar

en: iCalendar Import Settings
gl_ES: configuración de importación de ICalendar

en: Show Google Map by default on imported event and venues
gl_ES: Mostrar Google Map por defecto no evento e lugares importados

en: Show Google Map
gl_ES: Amosar Google Maps

en: The default event category for events
gl_ES: A categoría de eventos predeterminada para eventos

en: The default post status for events
gl_ES: O estado de publicación predeterminado dos eventos

en: Global Import Settings
gl_ES: Configuración de importación de Global

en: The default event category for events imported via CSV
gl_ES: A categoría de evento por defecto para eventos importados a través de CSV

en: Default Event Category
gl_ES: Categoria predeterminada de evento

en: The default post status for events imported via CSV
gl_ES: O estado de publicación predeterminado dos eventos importados a través de CSV

en: Default Status
gl_ES: Estado predeterminado

en: Do not re-import events. Changes made locally will be preserved.
gl_ES: Non volvas importar eventos. Os cambios realizados localmente conservaranse.

en: Overwrite my event with any changes from the original source.
gl_ES: Sobreescribe o meu evento con calquera cambio da fonte orixinal.

en: You can make changes to imported events via The Events Calendar and see those changes reflected on your site’s calendar. The owner of the original event source (e.g. the iCalendar feed or Facebook group) might also make changes to their event. If you choose to re-import an altered event (manually or via a scheduled import), any changes made at the source or on your calendar will need to be addressed.
gl_ES: Pode facer cambios a eventos importados a través do Calendario de eventos e ver os cambios reflectidos no calendario do seu sitio. O propietario da fonte do evento orixinal (por exemplo, a fonte de iCalendar ou o grupo de Facebook) tamén pode facer cambios no seu evento. Se elixe volver importar un evento alterado (manualmente ou mediante unha importación programada), haberá que realizar calquera cambio feito na orixe ou no seu calendario.

en: Event Update Authority
gl_ES: Autoridade de actualización de eventos

en: No
gl_ES: Non

en: No default category
gl_ES: Non hai categoría predeterminada

en: Use global import settings
gl_ES: Usar configuración global de importación

en: Events on or after
gl_ES: Eventos en ou logo

en: Refine:
gl_ES: Refina:

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this iCalendar feed.
gl_ES: Use os filtros para limitar os eventos que se obtiveron desde este feed de iCalendar.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this Google Calendar.
gl_ES: Usa os filtros para limitar os eventos que se obtén neste Google Calendar.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from your ICS file.
gl_ES: Use os filtros para limitar os eventos que se obtén do seu ficheiro ICS.

[ctx: Radius with abbreviation]
en: Radius (%s)
gl_ES: Radio (%s)

en: Keyword(s)
gl_ES: Palabra(s) chave(s)

en: Enter the url for a Meetup group, page, or individual. You can also enter the url of a single Meetup event.
gl_ES: Introduce a url para un grupo Meetup, páxina ou individual. Tamén pode introducir a url dun evento Meetup único.

en: meetup.com/example
gl_ES: exemplo/meetup.com

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Meetup API Key:
gl_ES: Chave de Meetup API:

en: Your Meetup API key has been saved to %1$sEvents &gt; Settings &gt; APIs%2$s
gl_ES: A túa clave de API Meetup gardouse en %1$sEvence &gt; Configuracións &gt; APIs%2$s

en: Enter your Meetup API key to import Meetup events. %1$sClick here to get your Meetup API key%2$s. You only need to do this once, it will be saved under %3$sEvents &gt; Settings &gt; APIs%4$s
gl_ES: Introduce a túa clave de API de Meetup para importar eventos de Meetup. %1$sClick aquí para obter a clave API de Meetup %2$s. Só ten que facelo unha vez, gardarase baixo %3$sEvence &gt; Configuracións &gt; APIs%4$s

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Meetup on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
gl_ES: As importacións únicas inclúen todos os eventos listados actualmente, mentres que as importacións programadas incorporan automáticamente novos eventos e actualizacións de Meetup nunha axenda programada. Pódense engadir eventos únicos mediante unha importación única.

en: Upload an ICS File
gl_ES: Cargar un arquivo ICS

en: Select your ICS file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
gl_ES: Selecciona o teu ficheiro ICS desde a biblioteca multimedia de WordPress. Pode que deba cargar primeiro o ficheiro do seu ordenador á biblioteca.

en: Choose File
gl_ES: Selecciona arquivo

en: Enter the url for the iCalendar feed you wish to import, e.g. https://central.wordcamp.org/calendar.ics
gl_ES: Introduce a url da fonte de iCalendar que desexas importar, p. Ex. https://central.wordcamp.org/calendar.ics

en: example.com/url.ics
gl_ES: exemplo.com/url.ics

en: Copy the provided url into this field to import the events into your WordPress site.
gl_ES: Copia a URL proporcionada neste campo para importar os eventos no teu sitio de WordPress.

en: Scroll down to Calendar Address and click the iCal button (note: if your calendar is private, you'll need to click the iCal button next to the Private Address header instead).
gl_ES: Desprácese ata o enderezo do calendario e faga clic no botón iCal (nota: se o seu calendario é privado, terá que facer clic no botón de iCal xunto ao cabeceiro de Dirección privada).

en: Go to Settings &gt; Calendars and select the calendar you wish to import.
gl_ES: Va a Configuración &gt; Calendarios e selecciona o calendario que desexas importar.

en: You can find the url you need in your Google Calendar settings.
gl_ES: Podes atopar a URL que precisas na túa configuración de Google Calendar.

en: Enter the url for the Google Calendar feed you wish to import.
gl_ES: Insira a url da fonte de Google Calendar que desexa importar.

en: One-time imports include all events in the current feed, while scheduled imports automatically grab new events and updates from the feed on a set schedule.
gl_ES: As importacións únicas inclúen todos os eventos na fonte actual, mentres que as importacións programadas incorporan automaticamente novos eventos e actualizacións desde o feed nunha axenda programada.

en: Enter the url for a Facebook group or page. You can also enter the url of a single Facebook event.
gl_ES: Introduce a url para un grupo ou páxina en Facebook. Tamén pode introducir a url dun só evento en Facebook.

en: facebook.com/example
gl_ES: exemplo/facebook.com

en: One-Time Import
gl_ES: Importación única

en: Scheduled Import
gl_ES: Programar importación

en: Log into Facebook
gl_ES: Identifícate en Facebook

en: Please log in to enable event imports from Facebook.
gl_ES: Inicia sesión para activar as importacións de eventos desde Facebook.

en: Select how often you would like events to be automatically imported.
gl_ES: Seleccione cantas veces lle gustaría que os eventos sexan automaticamente importados.

en: Select Frequency
gl_ES: Seleccionar frecuencia

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Facebook on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
gl_ES: As importacións únicas inclúen todos os eventos listados actualmente, mentres que as importacións programadas incorporan automáticamente novos eventos e actualizacións de Facebook nunha programación. Pódense engadir eventos únicos mediante unha importación única.

en: Select Import Type
gl_ES: Seleccionar tipo de importación

en: Enter an Eventbrite event URL, e.g. https://www.eventbrite.com/e/example-12345
gl_ES: Introduce un URL do evento Eventbrite, por exemplo https://www.eventbrite.com/e/example-12345

en: Preview
gl_ES: Previsualizar

en: No file chosen
gl_ES: Non se seleccionou ningún arquivo

en: Upload a CSV File
gl_ES: Cargar un arquivo CSV

en: Upload
gl_ES: Cargar

en: Select your .CSV file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
gl_ES: Selecciona o teu ficheiro .CSV da biblioteca multimedia de WordPress. Pode que deba cargar primeiro o ficheiro do seu ordenador á biblioteca.

en: Choose a CSV file
gl_ES: Escoller un arquivo CSV

en: Choose File:
gl_ES: Selecciona un arquivo:

en: For the best results, import venue and organizer files before importing event files.
gl_ES: Para obter os mellores resultados, importa ficheiros de lugar e organización antes de importar ficheiros de eventos.

en: Specify the type of content you wish to import, e.g. events.
gl_ES: Especifique o tipo de contido que desexa importar, por exemplo. eventos.

en: Select Content Type
gl_ES: Escoller tipo de contido

en: Content Type:
gl_ES: Tipo de contido:

en: Change Event Update Authority
gl_ES: Cambiar a Autoridade de actualización de eventos

en: This event will not be re-imported and changes made locally will be preserved.
gl_ES: Este evento non se volverá importar e os cambios realizados localmente conservaranse.

en: If this event is re-imported, event fields that have not been changed locally will be overwritten with any changes from the source.
gl_ES: Se se re-importa este evento, os campos do evento que non fosen modificados localmente sobrescribiranse con calquera cambio da fonte.

en: If this event is re-imported, event fields will be overwritten with any changes from the source.
gl_ES: Se se reimporta este evento, os campos do evento sobrescribirán con calquera cambio da fonte.

en: Last Import:
gl_ES: Última importación:

en: News and Announcements
gl_ES: Noticias e anuncios

en: Developer News
gl_ES: Noticias para desenvolvedores

en: Rate us today!
gl_ES: Valóranos hoxe!

en: We Need Your Help
gl_ES: Necesitamos a túa axuda

en: The %3$s "%1$s" uses the "/%2$s" slug: the Events Calendar plugin will show its calendar in place of the page.
gl_ES: O %3$s "%1$s" usa a barra de "/%2$s": o complemento de calendario de eventos mostrará o seu calendario no lugar da páxina.

en: Legacy Import
gl_ES: Importación herdada

en: Migration: %d Legacy Ignored Post was migrated successfully. To see the migrated event you will first need to refresh this screen. | Migration: %d Legacy Ignored Posts were migrated successfully. To see the migrated events you will first need to refresh this screen.
gl_ES[0]: Migración: %d Publicación ignorada por herdanza migrouse con éxito. Para ver o evento migrado, primeiro necesitará actualizar esta pantalla.
gl_ES[1]: Migración: %d Publicacións ignoradas con legado foron migradas con éxito. Para ver os eventos migrados, primeiro necesitará actualizar esta pantalla.

en: Event %d: %s
gl_ES: Evento %d: %s

en: Migration: %d Legacy Ignored Post failed to be migrated. | Migration: %d Legacy Ignored Posts failed to be migrated.
gl_ES[0]: Migración: %d non se puido migrar a mensaxe de ignorancia herdada.
gl_ES[1]: Migración: %d Non se puido migrar as mensaxes ignoradas por herdanza.

en: Migration: %d Legacy Ignored Post was migrated but %d failed. To see the migrated event you will first need to refresh this screen. | Migration: %d Legacy Ignored Posts were migrated but %d failed. To see the migrated events you will first need to refresh this screen.
gl_ES[0]: Migración: %d publicouse unha mensaxe ignorada por herdanza pero %d fallou. Para ver o evento migrado, primeiro necesitará actualizar esta pantalla.
gl_ES[1]: Migración: %d publicouse unhas mensaxes ignoradas por herdanza pero %d fallou. Para ver o evento migrado, primeiro necesitará actualizar esta pantalla.

en: There were no Legacy Events to be Migrated, you are ready to rock!
gl_ES: Non houbo eventos legados para ser migrados, estás listo para rockear!

en: You do not have permission to migrate Legacy Ignored Events
gl_ES: Non tes permiso para migrar eventos herdados por herdanza

en: Error, a unknown bug happened and it was impossible to migrate the Legacy Ignored Events, try again later.
gl_ES: Erro, ocorreu un erro descoñecido e foi imposible migrar os eventos ignorados por herdanza. Téntao de novo máis tarde.

en: Ignored <span class="count">(%s)</span> | Ignored <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: <span class="count">(%s)</span> Ignorado
gl_ES[1]: <span class="count">(%s)</span> Ignorados

note: translators: %s: post title
en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
gl_ES: Eliminar &#8220;%s&#8221; permanentemente

en: Restore
gl_ES: Restaurar

note: translators: %s: post title
en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Ignored
gl_ES: Restaurar &#8220;%s&#8221; de ignorados

en: Source:
gl_ES: Orixe:

en: Last Import
gl_ES: Última importación

en: The last time this event was imported and/or updated via import.
gl_ES: A última vez que se importou e / ou actualizou este evento mediante a importación.

en: Source
gl_ES: Orixe

en: %s post restored. | %s posts restored.
gl_ES[0]: %s entrada restaurada.
gl_ES[1]: %s entradas restauradas.

en: Error restoring from Ignored Events.
gl_ES: Erro ao restaurar de Eventos ignorados.

en: You do not have permission to restore this post.
gl_ES: Non tes permisos para restaurar este artigo.

en: Migrate Legacy Ignored Events
gl_ES: Migrar eventos ignorados por herdanza

[ctx: link to knowlegebase article]
en: Read more about Ignored Events.
gl_ES: Ler máis sobre Ignored Events.

en: Event Aggregator includes a new, better system for removing unwanted imported events from your calendar. Click the button below to transition previously deleted events. This process will remove unwanted records from your database and include recent or upcoming trashed events in your Ignored archive.
gl_ES: Event Aggregator inclúe un sistema novo e mellor para eliminar eventos importados non desexados do seu calendario. Fai clic no botón de embaixo para a transición de eventos previamente eliminados. Este proceso eliminará rexistros non desexados da súa base de datos e incluirá eventos enviados recentes ou futuros no seu arquivo ignorado.

en: Undo
gl_ES: Desfacer

en: and %s post moved to Ignored. | and %s posts moved to Ignored.
gl_ES[0]: e  %s publicación  mudouse a Ignorado.
gl_ES[1]: e  %s publicación  mudouse a Ignorado.

en: %s post moved to the Trash | %s posts moved to the Trash
gl_ES[0]: %s entrada movida ao lixo
gl_ES[1]: %s entradas movidas ao lixo

en: post moved to Ignored. | posts moved to Ignored.
gl_ES[0]: entrada movida a Ignoradas.
gl_ES[1]: entradas movidas a Ignoradas.

en: Ignored events do not show on the calendar but can be updated with future imports
gl_ES: Os eventos ignorados non se amosan no calendario pero poden actualizarse con importacións futuras

en: Hide & Ignore
gl_ES: Agochar e ignorar

en: Ignored
gl_ES: Ignorado

en: Ignored events that are deleted will be removed permanently. They can be recreated via import.
gl_ES: Os eventos ignorados que se eliminen eliminaranse permanentemente. Pódense recrear a través da importación.

en: Delete Permanently
gl_ES: Borrar permanentemente

en: Renew your Event Aggregator Facebook token
gl_ES: Renova o token de Facebook de Aggregador de eventos

en: Your Event Aggregator Facebook token will expire %s.
gl_ES: O token de Facebook do agregador de eventos caducará %s.

en: Your Event Aggregator Facebook token expired %s.
gl_ES: O token de Facebook do agregador de eventos expirou%s.

en: Successfully connected Event Aggregator to Facebook
gl_ES: Agregador de eventos conectado con éxito a Facebook

en: You must use an integer to reduce the daily import limit
gl_ES: Debes usar un número enteiro para reducir o límite de importación diaria

en: Event Aggregator System Status
gl_ES: Estado do sistema de Event Agregator

en: Enter Event Aggregator License
gl_ES: Introduza a Licenza Aggregator de eventos

en: To continue using scheduled imports, please enter a valid Event Aggregator license key under %1$sEvents > Settings > Licenses%2$s.
gl_ES: Para continuar usando as importacións programadas, introduza unha clave de licenza de Aggregator de eventos válida en %1$sEvents > Configuración > Licenzas%2$s.

en: All scheduled imports are currently suspended, and no events will be imported.
gl_ES: Todas as importacións programadas están actualmente suspendidas e non se importarán eventos.

en: Successfully %s %d scheduled import
gl_ES: Importación programada %s %d satisfactoria

en: Error: %d scheduled import was not %s.
gl_ES: Erro: a importación programada %d non foi %s.

en: deactivated
gl_ES: desativado

en: reactivated
gl_ES: reactivado

en: delete
gl_ES: eliminado

en: queued
gl_ES: en cola

en: Scheduled Imports
gl_ES: Importacións programadas

en: Renew your Event Aggregator license
gl_ES: Renova a túa licenza Aggregator de eventos

en: Renew your license in order to import events from Facebook, iCalendar, Google, or Meetup.
gl_ES: Renova a túa licenza para importar eventos de Facebook, iCalendar, Google ou Meetup.

en: Your Event Aggregator license is expired.
gl_ES: A licenza de agregador de eventos caducou.

en: Learn More
gl_ES: Saber Mais

en: opens in a new window
gl_ES: abrir nunha xanela nova

en: Buy It Now
gl_ES: Mércao agora

en: With Event Aggregator, you can import events from Facebook, iCalendar, Google, and Meetup.com in a jiffy.
gl_ES: Con Event Aggregator, podes importar eventos desde Facebook, iCalendar, Google e Meetup.com nun momento.

en: Import Using Event Aggregator
gl_ES: Importar a usar o agregador de eventos

en: Unable to save credentials
gl_ES: Non se puideron gardar as credenciais

en: Credentials have been saved
gl_ES: As credenciais gardáronse

en: The Meetup API key is required.
gl_ES: É necesaria a chave da API de Meetup.

en: Invalid credential save nonce
gl_ES: A credencial só era válida para unha vez

en: Invalid credential save request
gl_ES: Solicitude de gravación de credenciais non válida

en: View your scheduled imports.
gl_ES: Ver as túas importacións programadas.

en: The next import is scheduled for %1$s.
gl_ES: A seguinte importación está programada para %1$s.

[ctx: separator between date and time]
en:  at
gl_ES:  ás

en: Your scheduled import was saved and the first import is complete!
gl_ES: Gardouse a importación programada e completa a primeira importación!

en: View your event categories
gl_ES: Ver as túas categorías de eventos

en: %1$d new event category was created. | %1$d new event categories were created.
gl_ES[0]: %1$d  Categoría de evento nova foi creada.
gl_ES[1]: %1$d  Categorías de evento nova foron creadas.

en: View your event organizers
gl_ES: Ver os protagonistas dos teus eventos

en: %1$d new organizer was imported. | %1$d new organizers were imported.
gl_ES[0]: se importará un novo protagonista %1$d.
gl_ES[1]: se importarán uns novos protagonistaes %1$d.

en: View your event venues
gl_ES: Ver os teus recintos de eventos

en: %1$d new venue was imported. | %1$d new venues were imported.
gl_ES[0]: Se importará a nova locallización %1$d.
gl_ES[1]: Se importarán as novas locallizacións %1$d.

en: View all %s
gl_ES: Ver todos os %s

en: No %1$s were imported or updated.
gl_ES: Non se importaron ou actualizaron %1$s.

en: %1$d new image was imported. | %1$d new images were imported.
gl_ES[0]: Se importará a nova imaxe %1$d.
gl_ES[1]: Se importarán as novas imaxes %1$d.

en: %1$d already-imported %2$s was skipped. | %1$d already-imported %2$s were skipped.
gl_ES[0]: %1$d xa está importada %2$s omitirase.
gl_ES[1]: %1$d xa están importadas %2$s omitiranse.

en: %1$d existing %2$s was updated. | %1$d existing %2$s were updated.
gl_ES[0]: %1$d existe %2$s se actualizará.
gl_ES[1]: %1$d existen %2$s se actualizarán.

en: %1$d new %2$s was imported. | %1$d new %2$s were imported.
gl_ES[0]: %1$d nova %2$s importarase.
gl_ES[1]: %1$d novas %2$s importaranse.

en: 1 import was scheduled.
gl_ES: Estaba programada 1 importación.

en: New Import
gl_ES: Nova importación

en: History
gl_ES: Histórico

en: Records per page
gl_ES: Rexistros por página

en: Favorite Imports
gl_ES: Importacións favoritas

en: Your Scheduled Import has been updated!
gl_ES: Actualizouse a túa importación programada!

en: View All Scheduled Imports
gl_ES: Ver todas as importacións programadas

en: Scheduled import was successfully updated.
gl_ES: A importación programada actualizouse satisfactoriamente.

en: Edit Import
gl_ES: Editar importación

en: Please provide a Meetup URL when importing from Meetup.
gl_ES: Proporcione un URL de Meetup ao importar desde Meetup.

en: Please provide a Facebook URL when importing from Facebook.
gl_ES: Proporcione un URL de Facebook ao importar desde Facebook.

en: Please provide the URL that you wish to import.
gl_ES: Proporcione a URL que desexa importar.

en: Please provide the file that you wish to import.
gl_ES: Proporciona o ficheiro que desexa importar.

en: There was a problem processing your import. Please try again.
gl_ES: Produciuse un problema ao procesar a importación. Por favor intentao de novo.

en: Connection timed out while transferring the feed. If you are dealing with large feeds you may need to customize the tribe_aggregator_connection_timeout filter.
gl_ES: A conexión caducou mentres se transfería o feed. Se se trata de grandes feeds pode que precise personalizar o filtro tribe_aggregator_connection_timeout.

en: Import queued
gl_ES: Importar en cola

en: Import is complete
gl_ES: A importación está completa

en: Successfully loaded import origins
gl_ES: Orixes de importación cargadas con éxito

en: Successfully fetched Facebook Token
gl_ES: Obtido con éxito  Token de Facebook

en: Import created
gl_ES: Importar creado

en: Success
gl_ES: Éxito

en: The import will be starting soon.
gl_ES: A importación comezará pronto.

en: The import is in progress.
gl_ES: A importación está en progreso.

en: Event Aggregator cannot reach Meetup.com because you exceeded the request limit for your Meetup API key.
gl_ES: Event Aggregator non pode chegar a Meetup.com porque superou o límite de solicitude para a súa clave de API Meetup.

en: Your Meetup API key is invalid.
gl_ES: A súa clave de  API de  Meetup non é válida.

en: The file provided could not be opened. Please confirm that it is a properly formatted .ics file.
gl_ES: Non se puido abrir o ficheiro proporcionado. Confirme que é un ficheiro .ics con formato correcto.

en: The import failed for an unknown reason. Please try again. If the problem persists, please contact support.
gl_ES: Fallou a importación por un motivo descoñecido. Por favor intentao de novo. Se o problema persiste, ponte en contacto co servizo de asistencia.

en: The image associated with your event is not accessible with your API key.
gl_ES: Fallou a importación por un motivo descoñecido. Por favor intentao de novo. Se o problema persiste, ponte en contacto co servizo de asistencia....

en: The image associated with your event could not be imported.
gl_ES: Non se puido importar a imaxe asociada co teu evento.

en: The URL provided failed to load.
gl_ES: Non se puido cargar a URL indicada.

en: The URL provided could not be reached.
gl_ES: Non se puido acceder á URL indicada.

en: Events cannot be imported because Facebook has returned an error. This could mean that the event ID does not exist, the event or source is marked as Private, or the event or source has been otherwise restricted by Facebook. You can <a href="https://theeventscalendar.com/knowledgebase/import-errors/" target="_blank">read more about Facebook restrictions in our knowledgebase</a>.
gl_ES: Os eventos non se poden importar porque Facebook devolveu un erro. Isto podería significar que a identificación do evento non existe, o evento ou a orixe está marcado como Privado ou o Facebook ou o evento ou a fonte foron restrinxidos de outra forma. Podes <a href="https://theeventscalendar.com/knowledgebase/import-errors/" target="_blank"> ler máis sobre as restricións de Facebook na nosa base de coñecemento </a>.

en: Sorry, but something went wrong. Please try again.
gl_ES: Sentímolo, pero algo deu mal. Por favor intentao de novo.

[ctx: event aggregator status]
en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Draft <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Borrador <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[1]: Borradores <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Draft
gl_ES: Borrador

[ctx: event aggregator status]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: <span class="count">(%s)</span> pendente de revisión
gl_ES[1]: <span class="count">(%s)</span> pendentes de revisión

[ctx: event aggregator status]
en: Pending
gl_ES: Pendente

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule <span class="count">(%s)</span> | Schedule <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Programa <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[1]: Programas <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule
gl_ES: Programar

[ctx: event aggregator status]
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: <span class="count">(%s)</span> fallou
gl_ES[1]: <span class="count">(%s)</span> fallaron

[ctx: event aggregator status]
en: Failed
gl_ES: Fallou

[ctx: event aggregator status]
en: Imported <span class="count">(%s)</span> | Imported <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: <span class="count">(%s)</span> importado
gl_ES[1]: <span class="count">(%s)</span> importados

[ctx: event aggregator status]
en: Imported
gl_ES: Importada

en: No Aggregator Records found in Trash.
gl_ES: Non se atoparon rexistros agregados na papeleira.

en: No Aggregator Records found.
gl_ES: Non se atoparon rexistros de Aggregator.

en: Parent Aggregator Record:
gl_ES: Rexistro de Aggregator pai:

en: Search Aggregator Records
gl_ES: Buscar rexistros de  agregador

en: All Aggregator Records
gl_ES: Todos os rexistros agregados

en: View Aggregator Record
gl_ES: Ver rexistro do  agregador

en: Edit Aggregator Record
gl_ES: Editar rexistro do  agregador

en: New Aggregator Record
gl_ES: Novo Rexistro  Agregador

en: Add New Aggregator Record
gl_ES: Agregar novo rexistro no agregador

[ctx: record]
en: Add New
gl_ES: Engadir novo rexistro

[ctx: add new on admin bar]
en: Aggregator Record
gl_ES: Rexistro  agregador

[ctx: admin menu]
en: Aggregator Records
gl_ES: Rexistros Aggregator

[ctx: post type singular name]
en: Aggregator Record
gl_ES: Rexistro  agregador

[ctx: post type general name]
en: Aggregator Records
gl_ES: Rexistros Aggregator

en: Events Aggregator Record
gl_ES: Rexistro do  agregador de eventos

en: Unable to continue inserting data. Please reload this page to continue/try again.
gl_ES: Non se pode continuar a inserir datos. Recarga esta páxina para continuar / téntao de novo.

en: Skipped:
gl_ES: Ignorado:

en: Updated:
gl_ES: Actualizado:

en: Created:
gl_ES: Creado:

en: Your import is currently in progress. Don't worry, you can safely navigate away&ndash;the import will continue in the background.
gl_ES: A súa importación está en progreso. Non te preocupes, podes navegar de forma segura, a importación continuará en segundo plano.

en: Could not process queue for Import Record %1$d: %2$s
gl_ES: Non foi posíbel procesar a cola para o rexistro de importación %1$d: %2$s

en: Select %s
gl_ES: Seleccionar %s

en: updated
gl_ES: atualizado

en: new
gl_ES: novo

en: Latest Import:
gl_ES: Última importación:

en: all time
gl_ES: constantemente

en: One Time
gl_ES: Unha vez

en: Invalid Frequency
gl_ES: Frecuencia incorrecta

[ctx: in human readable time]
en: in about %s
gl_ES: en aproximadamente %s

[ctx: human readable time ago]
en: about %s ago
gl_ES: hai %s aproximadamente

en: Radius:
gl_ES: Radio:

en: Keywords:
gl_ES: Palabras chave:

[ctx: record via origin]
en: via
gl_ES: por

en: Import preview
gl_ES: Vista previa da importación

en: Import pending
gl_ES: Importación pendente

en: Import schedule
gl_ES: Programar importación

en: Import failed
gl_ES: Fallou a importación

en: Import completed
gl_ES: Importación completada

en: Run Import
gl_ES: Executar importación

en: Start an import from this source now, regardless of schedule.
gl_ES: Inicie unha importación dende esta fonte agora, independentemente do calendario.

[ctx: column name]
en: # Imported
gl_ES: # Importado

[ctx: column name]
en: When
gl_ES: Cando

[ctx: column name]
en: Type
gl_ES: Tipo

[ctx: column name]
en: Last Import
gl_ES: Última importación

[ctx: column name]
en: Frequency
gl_ES: Frecuencia

[ctx: column name]
en: Source
gl_ES: Orixe

[ctx: records]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Todos <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[1]: Todos <span class="count">(%s)</span>

en: Apply
gl_ES: Aplicar

en: Bulk Actions
gl_ES: Accións por lotes

en: Filter
gl_ES: Filtro

en: Filter By Frequency
gl_ES: Filtrar por frecuencia

en: Filter By Origin
gl_ES: Filtrar por orixe

en: Deleted Attachment: %d
gl_ES: Anexo eliminado: %d

en: Record:
gl_ES: Rexistro:

en: Manage Active Plugins
gl_ES: Xestionar plugins activos

en: It looks like you are using our legacy plugin, %1$s, along with our new Event Aggregator service. Event Aggregator includes all the features of the legacy plugin plus enhanced functionality. For best results, please deactivate %1$s. | It looks like you are using our legacy plugins, %1$s and %2$s, along with our new Event Aggregator service. Event Aggregator includes all the features of the legacy plugins plus enhanced functionality. For best results, please deactivate %1$s and %2$s.
gl_ES[0]: Parece que está a usar o noso complemento de legado, %1$s, xunto co noso novo servizo Aggregator de eventos. Event Aggregator inclúe todas as funcións do complemento herdado e funcionalidade mellorada. Para obter mellores resultados, desactíbeo %1$s.
gl_ES[1]: Parece que está a usar os nosos complementos de legado, %1$s e %2$s, xunto co noso novo servizo Aggregator de eventos. Event Aggregator inclúe todas as características dos complementos legados e funcionalidades melloradas. Para obter os mellores resultados, desactiva %1$s e %2$s.

en: Your preview is taking a bit longer than expected, but it <i>is</i> still being generated.
gl_ES: A súa previsualización leva un pouco máis do esperado, pero<i> aínda se </i> está xerando.

en: If all goes according to plan, you will have your preview in a few moments.
gl_ES: Se todo sae de acordo co plan, terá a súa vista previa en poucos momentos.

en: Please continue to wait while your preview is generated.
gl_ES: Continúa esperando mentres se xera a súa antevisión.

en: Please wait while your preview is fetched.
gl_ES: Agarda mentres se obtén a vista previa.

en: Hide Filters
gl_ES: Agochar filtros

en: View Filters
gl_ES: Ver filtros

en: Removing this scheduled import will stop automatic imports from the source. No events will be deleted.
gl_ES: Se elimina esta importación programada, deterase a importación automática da orixe. Non se eliminará ningún evento.

en: Your preview doesn't have any records to import.
gl_ES: A súa previsualización non ten ningún rexistro para importar.

en: Your import must include at least one event
gl_ES: A súa importación debe incluír polo menos un evento

en: Save Scheduled Import
gl_ES: Gardar importación automática

en: Import Checked (%d)
gl_ES: Importar o marcado (%d)

en: Import All
gl_ES: Importar todo

en: Import All (%d)
gl_ES: Imporar todo (%d)

en: There was an error fetching the results from your import:
gl_ES: Produciuse un erro ao obter os resultados da túa importación:

en: The preview is taking longer than expected. Please try again in a moment.
gl_ES: A vista previa leva máis do esperado. Téntao de novo nun momento.

en: Success! The settings from iCal Importer have been migrated to Event Aggregator. You can view your migrated imports on the Scheduled Imports tab.
gl_ES: Éxito! As configuracións de iCal Importer foron migradas a Event Aggregator. Podes ver as túas importacións migradas na pestana Importacións programadas.

en: We did not find any iCal Importer settings to migrate.
gl_ES: Non atopamos ningunha configuración de iCal Importer para migrar.

en: You do not have permission to migrate iCal Importer settings to Event Aggregator
gl_ES: Non ten permiso para migrar a configuración do iCal Importer ao agregador de eventos

en: Error: we were not able to migrate your iCal Importer settings to Event Aggregator. Please try again later.
gl_ES: Non ten permiso para migrar a configuración do iCal Importer ao agregador de eventos...

en: Success! The settings from Facebook Events have been migrated to Event Aggregator. You can view your migrated imports on the Scheduled Imports tab.
gl_ES: Éxito! As configuracións de eventos de Facebook migraron a Event Aggregator. Podes ver as túas importacións migradas na pestana Importacións programadas.

en: We did not find any Facebook Events settings to migrate.
gl_ES: Non atopamos ningunha configuración de eventos de Facebook para migrar.

en: You do not have permission to migrate Facebook Events settings to Event Aggregator
gl_ES: Non tes permiso para migrar a configuración de eventos de Facebook a Aggregador de eventos

en: Error: we were not able to migrate your Facebook Events settings to Event Aggregator. Please try again later.
gl_ES: Erro: non puidemos migrar a configuración de eventos de Facebook a Aggregador de eventos. Por favor inténtao de novo máis tarde.

en: Migrate iCal Importer settings
gl_ES: Migrar iCal Importer settings

en: Migrate Facebook Events settings
gl_ES: Configurar migración de eventos de Facebook

en: Thanks for activating Event Aggregator! It looks like you have some settings and imports configured on our legacy importer plugins. To complete your transition, we need to transfer those options to our new system.
gl_ES: Grazas por activar Event Aggregator! Parece que ten algúns axustes e importacións configuradas nos nosos complementos de importador legado. Para completar a transición, necesitamos transferir esas opcións ao noso novo sistema.

en: Imported Event
gl_ES: Evento importado

en: The records you were attempting to import were still not available when this queue was processed. Please try again.
gl_ES: Os rexistros que intentabas importar aínda non estaban dispoñibles cando se procesou esta cola. Por favor intentao de novo.

en: Unable to save scheduled import. Please try again.
gl_ES: Non se puido gardar a importación programada. Téntao de novo.

en: Unable to save scheduled import instance. Please try again.
gl_ES: Non foi posíbel gardar a instancia de importación programada. Téntao de novo.

en: Import records must be finalized before posts can be inserted.
gl_ES: Os rexistros de importación deben ser finalizados antes de poder inserir publicacións.

en: The CSV file cannot be found. You may need to re-upload the file.
gl_ES: Non se pode atopar o ficheiro CSV. Pode que necesite volver cargar o ficheiro.

en: You must map columns from the CSV file to specific fields in order to perform a CSV import.
gl_ES: Debe asignar columnas do ficheiro CSV a campos específicos para realizar unha importación de CSV.

en: There may be an issue with the Event Aggregator server. Please try your import again later.
gl_ES: Pode haber un problema co servidor Aggregator de eventos. Tenta a túa importación de novo máis tarde.

en: You must enter an Event Aggregator license key in Events > Settings > Licenses before using this service.
gl_ES: Debe introducir unha clave de licenza de Aggregador de eventos en Eventos > Configuración > Licenzas antes de usar este servizo.

en: Unable to get a post of the correct type.
gl_ES: Non se pode obter unha publicación do tipo correcto.

en: The import record is missing the origin.
gl_ES: Falta a orixe o rexistro de importación.

en: Unable to find a matching post.
gl_ES: Non se pode atopar unha publicación coincidente.

en: An invalid frequency was used when trying to create this scheduled import.
gl_ES: Usouse unha frecuencia non válida ao tentar crear esta importación programada.

en: Unable to attach an image to the event
gl_ES: Non se pode xuntar unha imaxe ao evento

en: Unable to find an import record with the ID of %s.
gl_ES: Non foi posíbel atopar un rexistro de importación coa ID de %s.

en: We received an invalid Facebook Token from the Service.
gl_ES: Recibimos un token de Facebook non válido do servizo.

en: The Event Aggregator API responded with bad data. Please <a href="https://theeventscalendar.com/support/post/" target="_blank">contact support</a>.
gl_ES: A API do Aggregador de eventos respondeu con datos incorrectos. Por favor <a href="https://theeventscalendar.com/support/post/" target="_blank">soporte de contacto</a>.

en: Unable to find an event with the ID of %s.
gl_ES: Non foi posíbel atopar un evento coa ID de %s.

en: Only scheduled import records can be edited.
gl_ES: Só se poden editar os rexistros de importación programados.

en: Invalid data provided for CSV import.
gl_ES: Datos non válidos fornecidos para a importación CSV.

en: You must provide a valid CSV file to perform a CSV import.
gl_ES: Debes fornecer un ficheiro CSV válido para realizar unha importación de CSV.

en: An invalid import type was used when trying to create this import record.
gl_ES: Usouse un tipo de importación non válido ao tentar crear este rexistro de importación.

en: During scheduled import, the limit of HTTP requests was reached and the import was rescheduled.
gl_ES: Durante a importación programada, o límite de solicitudes HTTP foi alcanzado e a importación foi reprogramada.

en: You do not have permission to delete this record.
gl_ES: Non tes permisos para borrar este rexistro.

en: You cannot delete a history record (ID: "%d").
gl_ES: Non podes borrar un historial (ID: "%d").

en: The daily limit of %d import requests to the Event Aggregator service has been reached. Please try again later.
gl_ES: Actualizouse o límite diario de %d solicitudes de importación ao servizo Agregador de eventos. Por favor inténtao de novo máis tarde.

en: The image associated with your event could not be attached to the event.
gl_ES: Non se puido asociar a imaxe ao evento.

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 15 minutes
gl_ES: Cada 15 minutos

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Monthly
gl_ES: Cada mes

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Weekly
gl_ES: Cada semana

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Daily
gl_ES: Cada día

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Hourly
gl_ES: Cada hora

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 30 Minutes
gl_ES: Unha vez cada 30 minutos

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: On Demand
gl_ES: Cando se necesite

en: Meetup
gl_ES: Reunión

en: ICS File
gl_ES: Aequivo ICS

en: CSV File
gl_ES: Arquivo CSV

[ctx: %s Event count in admin list]
en: All %s
gl_ES: Todos os %s

en: Not seeing an update but expecting one? In WordPress, go to %1$sDashboard > Updates%2$s and click "Check Again".
gl_ES: Non vexo unha actualización senón esperar unha? En WordPress, vai a %1$sDashboard > Actualizacións %2$s e fai clic en "Verificar de novo".

en: If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit %1$s to manage your installs or renew / upgrade your license.
gl_ES: Se estás a ver unha mensaxe vermella que che indica que a túa chave non é válida ou está fóra de instalacións, visita %1$s para xestionar as instalacións ou renovar / actualizar a túa licenza.

en: Each paid add-on has its own unique license key. Simply paste the key into its appropriate field below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message.
gl_ES: Cada complemento pago ten a súa propia clave de licenza exclusiva. Simplemente pegue a clave no seu campo axeitado a continuación, e dálle un momento para validar. Vostede sabe que está definido cando aparece unha data de caducidade verde xunto cunha mensaxe "válida".

en: The license key you received when completing your purchase from %1$s will grant you access to support and updates until it expires. You do not need to enter the key below for the plugins to work, but you will need to enter it to get automatic updates. %3$sFind your license keys at %2$s%4$s.
gl_ES: A clave de licenza que recibiches ao completar a túa compra de %1$s permitirache acceder a soporte e actualizacións ata que caduque. Non necesita introducir a seguinte chave para que funcionen os complementos, pero necesitará introducila para obter actualizacións automáticas. %3$sConverte as claves de licenza en %2$s%4$s.

en:  (opens in new window)
gl_ES:  (ábrese nunha xanela nova)

en: Event Log
gl_ES: Rexistro de eventos

en: Buy This Add-On
gl_ES: Mercar este engadido

en: Browse All Add-Ons
gl_ES: Procurar todos os engadidos

en: Events Add-Ons
gl_ES: Engadidos de Events

en: Unique System Info Key Generated
gl_ES: Información orixinal do sistema xerada

en: Permission Error
gl_ES: Erro de permisos

en: Invalid Key
gl_ES: A chave non é válida

en: Your system information will only be used by the Modern Tribe support team. All information is stored securely. We do not share this information with any third parties.
gl_ES: A información do sistema só será utilizada polo equipo de soporte de Modern Tribe. Toda a información está almacenada de forma segura. Non compartimos esta información con ningún terceiro.

en: Yes, automatically share my system information with the Modern Tribe support team
gl_ES: Si, comparte automaticamente a información do meu sistema co equipo de soporte de Modern Tribe

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
gl_ES: %1$s e %2$s

en: You have a license key for %1$s but the key is out of installs. %2$sVisit the Events Calendar website%3$s to manage your installs, upgrade your license, or purchase a new one. | You have license keys for %1$s but your keys are out of installs. %2$sVisit the Events Calendar website%3$s to manage your installs, upgrade your licenses, or purchase new ones.
gl_ES[0]: Ten unha chave de licenza para %1$s pero a clave está fóra de instalacións. %2$sVisite o sitio web do Calendario de eventos%3$s para xestionar as instalacións, actualizar a súa licenza ou adquirir unha nova.
gl_ES[1]: Ten unas chaves de licenza para %1$s pero as clave están fóra de instalacións. %2$sVisite o sitio web do Calendario de eventos%3$s para xestionar as instalacións, actualizar a súa licenza ou adquirir unha nova.

en: There is an update available for %1$s but your license has expired. %2$sVisit the Events Calendar website to renew your license.%3$s | Updates are available for %1$s but your license keys have expired. %2$sVisit the Events Calendar website to renew your licenses.%3$s
gl_ES[0]: Hai unha actualización dispoñible para %1$s pero a túa licenza caducou. %2$sVisite o sitio web do calendario de eventos para renovar a licenza.%3$s
gl_ES[1]: Hai unhas actualizacións dispoñibles para %1$s pero a túa licenza caducou. %2$sVisite o sitio web do calendario de eventos para renovar a licenza.%3$s

en: There is an update for %s. %sRenew your license%s to get access to bug fixes, security updates, and new features.
gl_ES: Hai unha actualización para %s. %sRenove a súa licenza%s para obter acceso a correccións de erros, actualizacións de seguridade e novas funcións.

en: There is an update for %s. You'll need to %scheck your license%s to have access to updates, downloads, and support.
gl_ES: Hai unha actualización para %s. Deberá %scomprobar que a súa licenza%s ten acceso a actualizacións, descargas e soporte.

en:  (opens in a new window)
gl_ES:  (ábrese nunha xanela nova)

en: Renew Your License Now
gl_ES: Renova túa licenza agora

en: : Selected 1 row
gl_ES: : 1 columna seleccionada

en: : Selected %d rows
gl_ES: : %d columnas seleccionadas

en: Previous
gl_ES: Anterior

en: All
gl_ES: Todo

en: Search:
gl_ES: Procurar:

en: No matching records found
gl_ES: Non se atoparon rexistros que coincidan

en: (filtered from _MAX_ total entries)
gl_ES: (filtrada de _MAX_ entradas totais)

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
gl_ES: Amosando de 0 a 0 de 0 entradas

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
gl_ES: Mostrando _START_ a _END_ de _TOTAL_ entradas

en: No data available in table
gl_ES: Non hai datos dispoñibles na táboa

en: Show _MENU_ entries
gl_ES: Amosar _MENU_ de entradas

en: : activate to sort column descending
gl_ES: : activar para ordenar a columna descendente

en: : activate to sort column ascending
gl_ES: : activar para ordenar a columna ascendente

en: Press "Cmd + C" to copy
gl_ES: Preme "Ctrl + C" (ou "Cmd + C") para copiar

en: System info copied
gl_ES: Copiada a información do sistema

en: Copy to clipboard
gl_ES: Copiar ao portapapeis

en: An Unknown error occurred
gl_ES: Houbo un erro descoñecido

en: English
gl_ES: Inglés

en: iCal Importer
gl_ES: importador iCal

en: The Eventbrite Tickets add-on allows you to create & sell tickets through The Events Calendar using the power of %1$sEventbrite%2$s. Whether you’re creating your ticket on the WordPress dashboard or importing the details of an already-existing event from %1$sEventbrite.com%2$s, this add-on brings the power of the Eventbrite API to your calendar.
gl_ES: O complemento Eventbrite Tickets permítelle crear e vender entradas a través do Calendario de eventos usando o poder de %1$sEventar de %2$s. Se está creando o seu billete no panel de control de WordPress ou importa os detalles dun evento xa existente de %1$sEventbrite.com%2$s, este add-on trae o poder da API de Eventbrite ao seu calendario.

[ctx: Names of required plugins for Community Tickets]
en: Event Tickets Plus and Community Events
gl_ES: Boletos de eventos Plus e eventos comunitarios

en: Enable Community Events organizers to offer tickets to their events. You can set flexible payment and fee options. They can even check-in attendees to their events! All of this managed from the front-end of your site without ever needing to grant access to your admin
gl_ES: Habilita os organizadores de eventos comunitarios para ofrecer boletos para os seus eventos. Pode configurar as opcións flexibles de pago e de tarifa. Poden incluso asistentes de check-in para os seus eventos. Todo iso gestionado desde o front-end do seu sitio sen necesidade de conceder acceso ao seu administrador

en: The Events Calendar PRO is a paid Add-On to our open source WordPress plugin %1$sThe Events Calendar%2$s. PRO offers a whole host of calendar features including recurring events, custom event attributes, saved venues and organizers, venue pages, advanced event admin and lots more.
gl_ES: O calendario de eventos PRO é un add-on pago á nosa fonte aberta plugin de WordPress %1$sO Calendario de eventos%2$s. PRO ofrece toda unha serie de funcións de calendario, incluídos eventos recorrentes, atributos de eventos personalizados, lugares gardados e organizadores, páxinas do lugar, administrador de eventos avanzados e moito máis.

en: It is awesome that your calendar is <em>THE PLACE</em> to get hooked up with prime choice ways to spend time. You have more events than Jabba the Hutt has rolls. Too bad visitors are hiring a personal assistant to go through all the choices. Ever wish you could just filter the calendar to only show events in walking distance, on a weekend, that are free? BOOM. Now you can. Introducing… the Filter Bar.
gl_ES: É incrible que o teu calendario sexa <em>O LUGAR</em> para conectarse con xeitos preferidos de pasar o tempo. Tes máis eventos que Jabba the Hutt. Moi malos visitantes están contratando un asistente persoal para pasar por todas as opcións. Algunha vez desexas que puideses filtrar o calendario para que só mostres eventos a curta distancia, nun fin de semana, que son gratuítos? ESTRONDO. Agora podes. Presentando ... a barra de filtros.

en: Filter Bar
gl_ES: Barra de filtro

en: Rate %1$sEvent Tickets%2$s %3$s
gl_ES: Valora %1$sEvent Tickets%2$s %3$s

en: Rate %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s
gl_ES: Taxa de %1$sO Calendario de eventos%2$s %3$s

en: organizer
gl_ES: protagonista

en: venues
gl_ES: recintos

en: venue
gl_ES: recinto

en: Do Not Encode Contents
gl_ES: Non codificar contidos

en: Encode contents
gl_ES: Codificar contidos

en: Organizer Description
gl_ES: Descrición do protagonista

en: Venue Description
gl_ES: Descrición do recinto

en: Event Allow Trackbacks and Pingbacks
gl_ES: Evento Permite Trackbacks e Pingbacks

en: Event Allow Comments
gl_ES: Permitir comentarios de evento

en: Event Organizer Name(s) or ID(s)
gl_ES: Nome(s) do organizador do evento ou identificación(s)

en: Event Sticky in Month View
gl_ES: Evento pegajoso na vista do mes

en: Hide Event From Event Listings
gl_ES: Ocultar evento de listas de eventos

en: Event Excerpt
gl_ES: Extracto do evento

en: Default encoding for imported csv file
gl_ES: Codificación predefinida para o ficheiro csv importado

en: Click here
gl_ES: Preme aquí

en: <p>%s to create your Google Maps API key.
gl_ES: <p>%s para crear a túa API de Google Maps.

en: Google Maps API key
gl_ES: Chave da API de Google Maps

en: Google Maps API
gl_ES: API de Google Maps

en: Download log
gl_ES: Rexistro de descargas

en: The selected log file is empty or has not been generated yet.
gl_ES: O ficheiro de rexistro seleccionado está baleiro ou aínda non se xerou.

en: Method
gl_ES: Método

en: Logging level
gl_ES: Nivel de rexistri

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
gl_ES: %s só debe conter números, letras, trazos e guións baixos

en: Full debug (all events)
gl_ES: Depuración completa (todos os eventos)

en: Warnings and errors
gl_ES: Avisos e erros

en: Only errors
gl_ES: Só erros

en: Disabled
gl_ES: Desactivado

en: Cannot set %s as the current logging engine
gl_ES: Non se pode establecer %s como o motor de rexistro actual

en: Null logger (will log nothing)
gl_ES: Rexistro nulo (non rexistrar nada)

en: Default (uses temporary files)
gl_ES: Por defecto (usa ficheiros temporais)

[ctx: log engines]
en: None currently available
gl_ES: Non está actualmente ao dispór

[ctx: log selector]
en: None currently available
gl_ES: Non está actualmente ao dispór

en: Recent Template Changes
gl_ES: Mudanzas recentes do modelo

en: Information about recent template changes and potentially impacted template overrides is provided below.
gl_ES: A continuación amósase a información sobre modificacións de modelos recentes e substitución de modelos potencialmente afectados.

en: No notable template changes detected.
gl_ES: Non se detectaron modificacións notables no modelo.

en: based on %s version
gl_ES: baseado na %s versión

en: version data missing from override
gl_ES: falta a información da versión da substitución

en: Existing theme overrides that may need revision:
gl_ES: Reemplazan o tema existente que pode necesitar a revisión:

en: Templates introduced or updated with this release (%s):
gl_ES: Modelos introducidos ou actualizados con esta versión (%s):

en: No notable changes detected
gl_ES: Non se detectou ningún cambio significativo

en:  (View Full %1$s Description Here: %2$s)
gl_ES:  (Ver %1$s completo Descrición Aquí: %2$s)

en: Organizer Featured Image
gl_ES: Imaxe destacada do protagonista

en: Venue Featured Image
gl_ES: Imaxe salientada do recinto

en: Event Featured Image
gl_ES: Borrar imaxe salientada

en: Edit Venue
gl_ES: Editar recinto

en: Next %s
gl_ES: Próximo %s

en: Previous %s
gl_ES: %s anterior

en: Next Day
gl_ES: Próximo día

en: Previous Day
gl_ES: Día anterior

en: %s Name already exists
gl_ES: %s nome xa existe

en: %s Name can not be empty
gl_ES: %s Nome non pode estar baleiro

en: Keep the Core Plugin %sFREE%s!
gl_ES: Manter o complemento do núcleo %sFREE%s!

en: No results were found for %1$s in or near %2$s.
gl_ES: Non se atoparon resultados para %1$s ou preto de %2$s.

en: There were no results found for %s.
gl_ES: Non se atoparon resultados para %s.

en: There were no results found for %s this month. Try searching next month.
gl_ES: Non se atoparon resultados para %s neste mes. Proba a procurar no próximo mes.

en: No %1$s scheduled for %2$s. Please try another day.
gl_ES: Non hai %1$s programados para %2$s. Proba noutro día.

en: Check out the %savailable add-ons%s.
gl_ES: Verifique os %sde complementos disponibles %s.

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
gl_ES: Sen un lugar definido, o evento non mostrará un %sGrupo rico de Google%s nos resultados da busca.

en: %1$s scheduled for: %2$s.
gl_ES: %1$s programado para: %2$s.

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
gl_ES: %1$s borrador enviado. %2$sVista previa %3$s

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
gl_ES: %1$s programado para: %2$s. %3$sVista previa %4$s

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
gl_ES: %1$s enviado. %2$sVista previa %3$s

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s
gl_ES: %1$s actualizado. %2$sVista %1$s%3$s

en: It appears as if the tribe-common libraries cannot be found! The directory should be in the "common/" directory in the events calendar plugin.
gl_ES: Parece que as bibliotecas comúns non se atopan. O directorio debería estar no directorio "común /" no complemento do calendario de eventos.

en: If you have a valid license for one of our paid plugins, you can %s in our premium support forums. Our support team monitors the forums and will respond to your thread within 24-48 hours (during the week).
gl_ES: Se tes unha licenza válida para un dos nosos complementos pagos, podes %s nos nosos foros de apoio Premium. O noso equipo de soporte monitorea os foros e responderá ao seu fío dentro das 24-48 horas (durante a semana).

en: post a thread
gl_ES: publicar un fío

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
gl_ES: <strong>Buscando un soporte máis inmediato?</strong> Ofrecemos %1$s coa compra de calquera dos nosos complementos Premium (como %2$s). Pegue unha licenza e poida publicar alí directamente e espere unha resposta dentro das 24-48 horas durante os días laborables.

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our %s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
gl_ES: Se intentou os pasos anteriores e aínda ten problemas, pode publicar un novo fío no noso %s. O noso persoal de soporte monitor estes foros unha vez por semana e estaría encantado de axudarlle.

en: open-source forum on WordPress.org
gl_ES: foro de código aberto en WordPress.org

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %s with the purchase of any of our premium plugins. Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays
gl_ES: <strong>Buscando un soporte máis inmediato?</strong> Ofrecemos %s coa compra de calquera dos nosos complementos Premium. Pegue unha licenza e poida publicar alí directamente e espere unha resposta dentro das 24-48 horas durante os días laborables

en: premium support on our website
gl_ES: poporte premium no noso sitio web

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our WordPress.org forums for %1$s or %2$s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
gl_ES: Se intentou os pasos anteriores e aínda ten problemas, pode publicar un novo fío nos nosos foros de WordPress.org para %1$s ou %2$s. O noso persoal de soporte monitor estes foros unha vez por semana e estaría encantado de axudarlle.

en: Events Tickets
gl_ES: Entradas de eventos

en: Customizing the Events plugins
gl_ES: Personalización del plugin Events

en: %s: Code and guides for customizing your calendar in useful and interesting ways.
gl_ES: %s: Código e guías para personalizar o teu calendario de maneira útil e interesante.

en: Troubleshooting common problems
gl_ES: Resolución de problemas comúns

en: %s: Do you see an issue with your calendar? Go here first to find where it’s coming from and how to fix it.
gl_ES: %s: ves un problema co teu calendario? Vaia aquí primeiro para descubrir de onde vén e como solucionalo.

en: Using stylesheets and page templates
gl_ES: Usando follas de estilo e modelos de páxina

en: %s: An overview of the default templates and styles that are included in the plugin, as well as how to change them.
gl_ES: %s: unha descrición xeral dos modelos e estilos predeterminados que están incluídos na extensión, así como a modificación.

en: Themer’s Guide
gl_ES: Guía da plantilla

en: %s: Our most comprehensive outline for customizing the calendar to suit your needs, including custom layouts and styles.
gl_ES: %s: o noso contorno máis completo para personalizar o calendario para atender ás túas necesidades, incluídos os deseños e os estilos personalizados.

en: Features overview
gl_ES: Vista xeral dos recursos

en: %s: A complete look at the features you can expect to see right out of the box as well as how to use them.
gl_ES: %s: unha mirada completa sobre as funcións que podes ver para ver directamente fóra da caixa, así como como usalos.

en: Settings overview
gl_ES: Vista xeral das configuracións

en: %s: A thorough walkthrough of The Events Calendar and the settings that are available to you.
gl_ES: %s: un exhaustivo percorrido do Calendario de eventos e os axustes dispoñibles para ti.

en: Support for The Events Calendar
gl_ES: Soporte para The Events Calendar

en: We are committed to helping make your calendar spectacular and have a wealth of resources available, including a handy %s to get your calendar up and running.
gl_ES: Estamos comprometidos en axudar a facer espectacular o seu calendario e dispoñer de unha gran cantidade de recursos, incluíndo un %s útil para que o seu calendario funcione.

en: New User Primer
gl_ES: Novo marcador de usuario

en: This Filter has been deprecated, to comply with WordPress Standards we are now using Underscores (_) instead of Dashes (-). From: "%s" To: "%s"
gl_ES: Este filtro quedou obsoleto, para cumprir cos estándares de WordPress agora estamos a usar Underscours (_) en lugar de Dashes (-). De: "%s" a: "%s"

en: This Action has been deprecated, to comply with WordPress Standards we are now using Underscores (_) instead of Dashes (-). From: "%s" To: "%s"
gl_ES: Esta acción foi obsoleto, para cumprir cos estándares de WordPress agora estamos usando Underscours (_) en lugar de Dashes (-). De: "%s" a: "%s"

en: Default status to use for imported events
gl_ES: Estado predefinido para usar para eventos importados

en: CSV Import Settings
gl_ES: Configuración de importación de SCV

en: Clear
gl_ES: Limpar

en: Add another %s
gl_ES: Engadir outro %s

en: Create New %s
gl_ES: Crear unha nova %s

en: Unnamed %s
gl_ES: %s sen nome

en: Only license fields for %1$snetwork activated%2$s plugins will be listed on this screen.
gl_ES: Os campos de licenza para %1$s network activaranse os complementos %2$s nesta pantalla.

en: Read more about our support policy
gl_ES: Lea máis sobre a nosa política de soporte

en: Test for a theme or plugin conflict
gl_ES: Comprobe un conflito de tema ou complemento

en: %s. Testing for an existing conflict is the best start for in-depth troubleshooting. We will often ask you to follow these steps when opening a new thread, so doing this ahead of time will be super helpful.
gl_ES: %s. Probar un conflito existente é o mellor comezo para unha solución de problemas en profundidade. Moitas veces pediremos que siga estes pasos ao abrir un fío novo, polo que facer isto antes de tempo será moi útil.

en: Check our Knowledgebase
gl_ES: Consulte a nosa documentación

en: %s. All of the common (and not-so-common) answers to questions we see are here. It’s often the fastest path to finding an answer!
gl_ES: %s. Todas as respostas comúns (e non tan comúns) ás preguntas que vemos están aquí. A miúdo é o camiño máis rápido para atopar unha resposta!

en: While the resources above help solve a majority of the issues we see, there are times you might be looking for extra support. If you need assistance using our plugins and would like us to take a look, please follow these steps:
gl_ES: Mentres os recursos anteriores axudan a resolver a maioría dos problemas que vemos, hai momentos nos que podes estar buscando un soporte extra. Se precisa axuda usando os nosos complementos e quere que fagamos unha ollada, siga estes pasos:

en: Getting More Help
gl_ES: Obter máis axuda

en: list of available functions
gl_ES: lista de funcións ao dispór

en: Knowledgebase
gl_ES: Base de coñecemento

en: Our website’s %s is a great place to find tips and tricks for using and customizing our plugins.
gl_ES: O %s do noso sitio web é un excelente lugar para atopar consellos e trucos para usar e personalizar os nosos complementos.

en: Getting Support
gl_ES: Obter soporte

en: Optimize your site's event listings with %1$sThe Events Calendar%2$s, our free calendar plugin. Looking for additional functionality including recurring events, user-submission, advanced ticket sales and more? Check out our %3$spremium add-ons%4$s.
gl_ES: Optimiza as listas de eventos do teu sitio con %1$sO Calendario de eventos%2$s, o noso complemento de calendario libre. ¿Está a buscar funcionalidades adicionais, incluíndo eventos recorrentes, envío de usuarios, vendas de entradas avanzadas e moito máis? Consulte os nosos complementos de %3$spremium%4$s.

en: Thank you for using Event Tickets! All of us at Modern Tribe sincerely appreciate your support and we're excited to see you using our plugins. Check out our handy %1$sNew User Primer%2$s to get started.
gl_ES: Grazas por usar entradas de eventos! Todos nós en Modern Tribe sinceramente aprecio o seu apoio e estamos entusiasmados de velo usando os nosos complementos. Consulte o noso práctico %1$sNome novo %2$s para comezar.

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when displaying a date in a future year.
gl_ES: Introduza o formato que se vai usar para mostrar datas co ano. Usado ao mostrar unha data nun ano futuro.

en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
gl_ES: Grazas por configurar unha chave válida. Expirará en %s

en: Visit the Add-on Page
gl_ES: Visita a páxina de Add-on

en: Plugin Inactive
gl_ES: Plugin inactivo

en: Plugin Active
gl_ES: Plugin activo

en: Rating:
gl_ES: Valoración:

en: Active Users:
gl_ES: Usuarios activos:

en: Install Plugin
gl_ES: Instalar plugin

en: Install %s
gl_ES: Instalar %s

en: Upgrade Plugin
gl_ES: Plugin de actualización

en: Activate Plugin
gl_ES: Activar o plugin

en: Activate %s
gl_ES: Activar %s

en: Community Tickets
gl_ES: Entradas comunitarias

en: Facebook Events
gl_ES: Eventos de Facebook

en: Eventbrite Tickets
gl_ES: Entradas Eventbrite

en:  and
gl_ES:  e

en: Turbo charge your posts admin for any custom post type with sortable filters and columns, and auto-registration of metaboxes.
gl_ES: Turbo carga o teu administrador de publicacións para calquera tipo de publicidade personalizada con filtros e columnas incluídos, así como a auto-rexistro de metaboxes.

en: Advanced Post Manager
gl_ES: Administrador de publicacións avanzadas

en: Events Tickets is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily sell tickets for your events.
gl_ES: Eventos Tickets é un plugin cuidadosamente elaborado e extensible que permite vender boletos para os teus eventos.

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events.
gl_ES: O Calendario de eventos é un plugin cuidadosamente elaborado e extensible que permite compartir os teus eventos facilmente.

en: View %1$s %2$s | View All %1$s %2$s
gl_ES[0]: Ver %1$s %2$s
gl_ES[1]: Ver todos %1$s %2$s

en: Completed!
gl_ES: Completado!

en: organizers
gl_ES: protagonistas

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: %s must be a positive number or percent.
gl_ES: %s debe ser un número positivo ou porcentaxe.

en: %1$s or %2$s
gl_ES: %1$s ou %2$s

note: Description of the plugin/theme
en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
gl_ES: O Calendario de eventos é un plugin cuidadosamente elaborado e extensible que permite compartir os teus eventos facilmente. Fermoso Sólido. Impresionante.

en: There are no upcoming %s at this time.
gl_ES: Arestora non hai próximos %s.

en: View All %s
gl_ES: Ver todos os %s

en: %s Navigation
gl_ES: Navegación %s

en: Calendar Month Navigation
gl_ES: Navegación por calendario mensual

en: %s Tags:
gl_ES: %s Etiquetas:

en: View As
gl_ES: Amosar como

en: Event Views Navigation
gl_ES: Navegación de vista de eventos

en: Find %s
gl_ES: Atopar %s

en: %s List Navigation
gl_ES: Navegación da lista %s

en: Find out more
gl_ES: Máis información

en: Day Navigation
gl_ES: Navegación diaria

en: Import complete!
gl_ES: Importación completada!

en: Import Type:
gl_ES: Importar tipo:

en: Events Import
gl_ES: Importar eventos

en: Draft
gl_ES: Borrador

en: Pending
gl_ES: Pendente

en: Published
gl_ES: Publicado

en: Import Settings
gl_ES: Configuración de importación

en: You %1$scannot%2$s use the same slug as above. The above should ideally be plural, and this singular.%3$sYour single Event URL is like: %4$s
gl_ES: O %1$scannot%2$s usa a mesma barra que a anterior. O anterior debería ser ideal, e este singular. %3$sOu único URL de evento é como: %4$s

en: Your current Events URL is %s
gl_ES: O teu URL de eventos actuais é %s

en: Past %s
gl_ES: %s Pasados

en: %1$s for %2$s - %3$s
gl_ES: %1$s para %2$s - %3$s

en: Upcoming %s
gl_ES: Vindeiros %s

en: Click to view a Google Map
gl_ES: Fai clic para ver un mapa de Google

en: %s for
gl_ES: %s para

en: Find out more »
gl_ES: Ver mais »

en: Loading %s
gl_ES: Cargando %s

en: Tags:
gl_ES: Etiquetas:

[ctx: category list label]
note: translators: %s is the singular translation of "Event"
en: %s Category | %s Categories
gl_ES[0]: Categoría do %s
gl_ES[1]: Categoría dos %s

en: Category
gl_ES: Categoría

en: Tomorrow
gl_ES: Mañá

en: Yesterday
gl_ES: Onte

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
gl_ES: A función debe ser pasada por un $event ou usado no ciclo.

en: Origin:
gl_ES: Orixe:

en: Details
gl_ES: Detalles

en: Show:
gl_ES: Amosar:

en: Title:
gl_ES: Título:

en: Show Google Maps Link:
gl_ES: Amosar ligazón de Google Maps:

en: Show Google Map:
gl_ES: Amosar Google Maps:

en: Postal Code:
gl_ES: Código postal:

en: Select a State:
gl_ES: Seleccionar un Estado/Provincia:

en: State or Province:
gl_ES: Estado ou provincia:

en: Country:
gl_ES: País:

en: City:
gl_ES: Cidade:

en: Hide the following settings tabs on every site:
gl_ES: Ocultar as seguintes guías de configuración en cada sitio:

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
gl_ES: Aquí é onde se poden modificar todas as opcións de rede global para o Calendario de eventos de Modern Tribe.

en: Network Settings
gl_ES: Configuración de rede

en: %1$s Using our plugins in a multisite network? %2$s Please note that your license key will be applied to the entire network, not just this site.
gl_ES: %1$s Usando os nosos complementos nunha rede multisite? %2$s Ten en conta que a túa chave de licenza aplicarase a toda a rede, non só a este sitio.

en: News and Tutorials
gl_ES: Noticias e tutoriais

en: Premium Add-Ons
gl_ES: Engadidos premium

en: Latest Version:
gl_ES: Ultima versión:

en: More...
gl_ES: Máis...

en: You are up to date!
gl_ES: Estás actualizada/o!

en: You need to upgrade!
gl_ES: Necesitas actualizar!

[ctx: not available]
en: n/a
gl_ES: n/d

en: Debug Bar Plugin
gl_ES: Extensión de barra de depuración

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
gl_ES: Habilitar esta opción para rexistrar información de depuración. Por defecto esta rexístrase no rexistro de erros de PHP do servidor. Se desexa ver as mensaxes de rexistro no seu navegador, recoméndase que instale o %s e busque a páxina "Tribo" na saída de depuración.

en: Debug mode
gl_ES: Modo de depuración

en: View the page that displayed when you updated the plugin.
gl_ES: Vexa a páxina que se mostra cando actualizou o complemento.

en: View Update Page
gl_ES: Vista da páxina de actualización

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
gl_ES: Vexa a páxina que se mostra cando inicialmente instalou o complemento.

en: View Welcome Page
gl_ES: Vista da páxina de benvida

en: You might find duplicate venues and organizers when updating The Events Calendar from a pre-3.0 version. Click this button to automatically merge identical venues and organizers.
gl_ES: Podes atopar lugares duplicados e organizadores ao actualizar o calendario de eventos desde unha versión anterior a 3.0. Fai clic neste botón para fusionar automaticamente lugares e organizadores idénticos.

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
gl_ES: Duplicar recintos e protagonistas

en: Miscellaneous Settings
gl_ES: Configuracións varias

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
gl_ES: 0 = afastada; 21 = ampliada.

en: Google Maps default zoom level
gl_ES: Nivel de zoom predeterminado de Google Maps

en: Check to enable maps for events and venues.
gl_ES: Marque para habilitar mapas para eventos e lugares.

en: Enable Google Maps
gl_ES: Activar Google Maps

en: Map Settings
gl_ES: Configuración de mapas

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
gl_ES: O símbolo monetario normalmente precede ao valor. Se habilita esta opción posicionará o símbolo despois do valor.

en: Currency symbol follows value
gl_ES: O símbolo de moeda segue o valor

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
gl_ES: Establecer o símbolo monetario predeterminado para os custos do evento. Ten en conta que isto só afecta os eventos futuros e os cambios realizados non se aplicarán de forma retroactiva.

en: Default currency symbol
gl_ES: Símbolo de moeda predefinido

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
gl_ES: Ten un evento que transcorre a media noite? Selecciona un tempo despois do final do evento para evitar que se mostre o evento no calendario do día seguinte.

en: End of day cutoff
gl_ES: Fin do día de remate

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
gl_ES: O anterior debería idealmente ser plural e este singular. <br /> O seu URL de evento único é: %s

en: Single event URL slug
gl_ES: Troco de URL de evento único

en: Here is the iCal feed URL for your events:
gl_ES: Aquí está o URL de feed de iCal para os teus eventos:

en: Your current events URL is: %s
gl_ES: O teu URL de eventos actuais é: %s

en: The slug used for building the events URL.
gl_ES: A barraca usada para crear a URL dos eventos.

en: Events URL slug
gl_ES: Enderezo corrido de Eventos

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
gl_ES: Amosar eventos coas outras publicacións do sitio. Cando se activa esta caixa, os eventos tamén continuarán a aparecer na páxina de eventos por defecto.

en: Include events in main blog loop
gl_ES: Incluír eventos no ciclo do blog principal

en: Enable comments on event pages.
gl_ES: Activar comentarios sobre páxinas de eventos.

en: Show comments
gl_ES: Amosar comentarios

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
gl_ES: Esta opción está desactivada cando se activa "Desactivar a barra de busca de eventos" na pestana Configuración de visualización.

en: Number of events to show per page
gl_ES: Número de eventos a amosar por páxina

en: General Settings
gl_ES: Configuracións xerais

en: Show The Events Calendar link
gl_ES: Amosar ligazón a The Events Calendar

en: See an example of the link
gl_ES: Ver un exemplo da ligazón

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
gl_ES: Estás a pensar? "Wow, este plugin é incrible. Debo dicir grazas a Modern Tribe por todo o seu arduo traballo". O maior agradecimiento que poderiamos pedir é o recoñecemento. Engade unha pequena ligazón de texto na parte inferior do teu calendario indicando o proxecto O calendario de eventos.

en: We hope our plugin is helping you out.
gl_ES: Agardamos que o noso complemento axúdache.

en: Check out the available add-ons
gl_ES: Consulte os complementos dispoñibles

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
gl_ES: ¿Está a buscar unha funcionalidade adicional, incluíndo eventos recorrentes, meta personalizada, eventos comunitarios, vendas de entradas e moito máis?

en: Right here
gl_ES: Xusto aquí

en: Where's my calendar?
gl_ES: Onde está o meu calendario?

en: Finding your calendar.
gl_ES: Atopar o teu calendario.

en: Finding & extending your calendar.
gl_ES: Atopar e ampliar o teu calendario.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
gl_ES: Se estás familiarizado con HTML, podes engadir código adicional despois do modelo de evento. Algúns temas poden esixir isto para axudar co estilo ou o deseño.

en: Add HTML after event content
gl_ES: Engadir HTML despois do contido do evento

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
gl_ES: Se estás familiarizado con HTML, podes engadir un código adicional antes do modelo de evento. Algúns temas poden esixir isto para axudar co estilo ou o deseño.

en: Add HTML before event content
gl_ES: Engadir HTML antes do contido do evento

en: Advanced Template Settings
gl_ES: Configuración avanzada de modelo

en: Select the date format to use in datepickers
gl_ES: Seleccione o formato de data para usar en datapickers

en: Datepicker Date Format
gl_ES: Formato de data de Datepicker

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
gl_ES: Introduza o separador que se empregará entre a hora de inicio e fin do evento.

en: Time range separator
gl_ES: Separador de rango de horas

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
gl_ES: Introduza o separador que se colocará entre a data e a hora, cando ambas se mostren.

en: Date time separator
gl_ES: Separador de data e hora

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
gl_ES: Introduza o formato a usar para datas que só mostren un mes e ano. Usado na vista de mes.

en: Month and year format
gl_ES: Formato do mes e do ano

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
gl_ES: Introduza o formato que se vai usar para mostrar datas sen un ano. Usado cando se mostra un evento desde o ano en curso.

en: Date without year
gl_ES: Data sen ano

en: Date with year
gl_ES: Data con ano

en: Date Format Settings
gl_ES: Configuración de formato de data

en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s">Read more</a>.
gl_ES: Verifique isto para gardar na caché o mes ver HTML en transitorios, o que pode axudar a mellorar a velocidade do calendario en sitios con moitos eventos. <a href="%s">Ler máis</a>.

en: Enable the Month View Cache
gl_ES: Activar a caché da visualización mensual

en: Month view events per day
gl_ES: Eventos de ver mes por día

en: Check this to use the classic header.
gl_ES: Verifique isto para usar o cabeceiro clásico.

en: Disable the Event Search Bar
gl_ES: Desactive a barra de busca de eventos

en: Default view
gl_ES: Visualización predeterminada

en: You must select at least one view.
gl_ES: Debes seleccionar polo menos unha vista.

en: Enable event views
gl_ES: Activar vista de eventos

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
gl_ES: Escolla un modelo de páxina para controlar a aparencia do contido do calendario e do evento.

en: Events template
gl_ES: Modelo de eventos

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
gl_ES: Un tema totalmente deseñado e estilo para as páxinas dos teus eventos.

en: Tribe Events Styles
gl_ES: Estilo de eventos de Tribe

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
gl_ES: Estilo máis detallado, intenta coller estilos do teu tema.

en: Full Styles
gl_ES: Estilos completos

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
gl_ES: Só inclúe css suficiente para conseguir esquemas complexos como o calendario ea vista semana.

en: Skeleton Styles
gl_ES: Estilos Skeleton

en: Default stylesheet used for events templates
gl_ES: Folla de estilo predefinida usada para modelos de eventos

en: Basic Template Settings
gl_ES: Configuración de modelo básico

en: Display Settings
gl_ES: Configuración de visualización

en: Default Page Template
gl_ES: Modelo de páxina predefinido

en: Default Events Template
gl_ES: Modelo de eventos predefinido

en: View
gl_ES: Vista

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Address:
gl_ES: Enderezo:

en: %s Name Already Exists
gl_ES: %s nome xa existe

en: Email:
gl_ES: Correo electrónico:

en: Website:
gl_ES: Páxina web:

en: Phone:
gl_ES: Teléfono:

en: %s Name:
gl_ES: %s Nome:

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
gl_ES: Introduce un 0 para %s que é gratuíto ou deixa en branco para ocultar o campo.

en: Cost:
gl_ES: Custe:

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
gl_ES: A seguir do importe

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
gl_ES: Antes do importe

en: Currency Symbol:
gl_ES: Símbolo de moeda:

en: %s Cost
gl_ES: %s Custo

en: %s Website
gl_ES: %s Sitio web

en: Location:
gl_ES: Localización:

en: YYYY-MM-DD
gl_ES: AAAA-MM-DD

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
gl_ES: Cambiou as regras de recorrencia deste %1$s. Gardando o %1$s actualizará o futuro %2$s. Se non queres cambiar todo o %2$s, faga clic en Actualizar a páxina.

en: Time &amp; Date
gl_ES: Hora &amp; Data

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
gl_ES: Cando os eventos son visibles durante a vista mensual, mostraranse primeiro na lista de eventos mostrados dentro dun bloque de día determinado.

en: Sticky in Month View
gl_ES: Avisos en vista de mes

en: Hide From %s Listings
gl_ES: Agochar de listas %s

en: Product Releases, Tutorials and Community Activity
gl_ES: Publicacións de produtos, tutoriais e actividade comunitaria

en: Get the Skinny on the Latest Updates
gl_ES: Obter o fraco nas últimas actualizacións

en: Release Notes
gl_ES: Notas da versión

en: FAQs, Documentation, Tutorials and Forums
gl_ES: Preguntas frecuentes, documentación, tutoriais e foros

en: Support Resources
gl_ES: Recursos de apoio

en: Addons for Community, Tickets, Filters, Facebook and more.
gl_ES: Complementos para a Comunidade, Entradas, Filtros, Facebook e moito máis.

en: Looking for More Features?
gl_ES: Buscas máis características?

en: Check out the New User Primer &amp; Tutorials
gl_ES: Consulte o novo manual de usuario & amp; Tutoriais

en: Getting Started
gl_ES: Comezando

en: Newsletter Signup
gl_ES: Subscrición ao boletín

en: News For Events Users
gl_ES: Noticias para usuarios de eventos

en: Filters
gl_ES: Filtros

en: Community Events
gl_ES: Eventos comunitarios

en: Looking for Something Special?
gl_ES: Buscando algo especial?

en: Sign Up
gl_ES: Rexístrate

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
gl_ES: Nós enviamos descontos aos nosos usuarios principais a través do noso boletín informativo.

en: PSST... Want a Discount?
gl_ES: PSST... Quere un desconto?

en: Rate It
gl_ES: Valórao

en: Every time you rate %s5 stars%s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
gl_ES: Cada vez que clasifica%s5 estrelas%s, xorde unha fada. Ok, quizais non, pero os usuarios máis felices significan máis contribucións e axuda nos foros. A comunidade NECESITA a túa voz.

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
gl_ES: Estás a executar a versión %s e merece un abrazo :-)

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
gl_ES: Use isto para compartir datos de calendario con Google Calendar, Apple iCal e outras aplicacións compatibles

en: Download .ics file
gl_ES: Descargar arquivo .ics

en: Add to Google Calendar
gl_ES: Engadir a Google Calendar

en: %1$s %2$s iCal Feed
gl_ES: Pago iCal %1$s %2$s

en: South Dakota
gl_ES: Dakota do Sur

en: South Carolina
gl_ES: Carolina do Sur

en: North Dakota
gl_ES: Dakota do Norte

en: North Carolina
gl_ES: Carolina do Norte

en: New York
gl_ES: Nova York

en: New Mexico
gl_ES: Novo México

en: District of Columbia
gl_ES: Distrito de Columbia

en: Zimbabwe
gl_ES: Cimbabue

en: Yemen
gl_ES: Iemen

en: Western Sahara
gl_ES: Sáhara Occidental

en: Wallis and Futuna Islands
gl_ES: Illas Wallis e Futuna

en: Virgin Islands (U.S.)
gl_ES: Illas Vírxenes Americanas

en: Virgin Islands (British)
gl_ES: Illas Vírxenes (Británicas)

en: Viet Nam
gl_ES: Vietnam

en: Uzbekistan
gl_ES: Uzbequistán

en: Uruguay
gl_ES: Uruguai

en: United States Minor Outlying Islands
gl_ES: Illas Menores Afastadas dos Estados Unidos

en: United Kingdom
gl_ES: Reino Unido

en: United Arab Emirates
gl_ES: Emiratos Árabes Unidos

en: Ukraine
gl_ES: Ucraína

en: Turks and Caicos Islands
gl_ES: Illas Turcas e Caicos

en: Turkmenistan
gl_ES: Turcomenistán

en: Turkey
gl_ES: Turquía

en: Trinidad and Tobago
gl_ES: Trindad e Tobago

en: Thailand
gl_ES: Tailandia

en: Tanzania, United Republic of
gl_ES: Tanzania, República Unida de

en: Tajikistan
gl_ES: Taxiquistán

en: Syrian Arab Republic
gl_ES: Siria, República Árabe de

en: Switzerland
gl_ES: Suíza

en: Sweden
gl_ES: Suecia

en: Swaziland
gl_ES: Suacilandia

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
gl_ES: Illas Svalbard e Jan Mayen

en: Sudan
gl_ES: Sudán

en: Saint Pierre and Miquelon
gl_ES: San Pedro e Miquelón

en: Spain
gl_ES: España

en: South Georgia, South Sandwich Islands
gl_ES: Illas Xeorxia do Sur e Sandwich do Sur

en: South Africa
gl_ES: Suráfrica

en: Solomon Islands
gl_ES: Illas Salomón

en: Slovenia
gl_ES: Eslovenia

en: Slovakia (Slovak Republic)
gl_ES: Eslovaquia (República Eslovaca)

en: Singapore
gl_ES: Singapur

en: Sierra Leone
gl_ES: Serra Leoa

en: Saudi Arabia
gl_ES: Arabia Saudita

en: Saint Vincent and The Grenadines
gl_ES: San Vicente e Granadinas

en: Saint Lucia
gl_ES: Santa Lucía

en: Saint Kitts and Nevis
gl_ES: San Cristovo e Neves

en: Rwanda
gl_ES: Ruanda

en: Russian Federation
gl_ES: Federación Rusa

en: Romania
gl_ES: Romanía

en: Reunion
gl_ES: Reunión

en: Puerto Rico
gl_ES: Porto Rico

en: Poland
gl_ES: Polonia

en: Pitcairn
gl_ES: Illas Pitcairn

en: Philippines
gl_ES: Filipinas

en: Peru
gl_ES: Perú

en: Paraguay
gl_ES: Paraguai

en: Papua New Guinea
gl_ES: Papua Nova Guinea

en: Panama
gl_ES: Panamá

en: Pakistan
gl_ES: Paquistán

en: Oman
gl_ES: Omán

en: Norway
gl_ES: Noruega

en: Northern Mariana Islands
gl_ES: Illas Marianas do Norte

en: Norfolk Island
gl_ES: Illa Norfolk

en: Nigeria
gl_ES: Nixeria

en: Niger
gl_ES: Níxer

en: New Zealand
gl_ES: Nova Zelandia

en: New Caledonia
gl_ES: Nova Caledonia

en: Netherlands
gl_ES: Países Baixos

en: Myanmar
gl_ES: Myanmar/Birmania

en: Morocco
gl_ES: Marrocos

en: Monaco
gl_ES: Mónaco

en: Moldova, Republic of
gl_ES: Moldavia, República da

en: Micronesia, Federated States of
gl_ES: Micronesia, Estados Federados da

en: Mexico
gl_ES: México

en: Mayotte
gl_ES: Maiote

en: Mauritius
gl_ES: Mauricio

en: Martinique
gl_ES: Martinica

en: Marshall Islands
gl_ES: Illas Marshall

en: Maldives
gl_ES: Maldivas

en: Malaysia
gl_ES: Malaisia

en: Malawi
gl_ES: Malaui

en: Luxembourg
gl_ES: Luxemburgo

en: Lithuania
gl_ES: Lituania

en: Libya
gl_ES: Libia

en: Lesotho
gl_ES: Lesoto

en: Lebanon
gl_ES: Líbano

en: Latvia
gl_ES: Letonia

en: Lao People's Democratic Republic
gl_ES: Laos, República Democrática Popular de

en: Kyrgyzstan
gl_ES: Kirguizistán

en: Korea, Republic of
gl_ES: Corea, República da

en: Korea, Democratic People's Republic of
gl_ES: Corea, República Popular Democrática da

en: Kazakhstan
gl_ES: Casaquistán

en: Jordan
gl_ES: Xordania

en: Japan
gl_ES: Xapón

en: Jamaica
gl_ES: Xamaica

en: Italy
gl_ES: Italia

en: Ireland
gl_ES: Irlanda

en: Iran, Islamic Republic of
gl_ES: Irán, República Islámica do

en: Iceland
gl_ES: Islandia

en: Hungary
gl_ES: Hungría

en: Holy See (Vatican City State)
gl_ES: Santa Sé (Cidade-estado do Vaticano)

en: Heard and McDonald Islands
gl_ES: Illa Heard e McDonald

en: Haiti
gl_ES: Haití

en: Guyana
gl_ES: Güiana

en: Guinea-Bissau
gl_ES: Guinea-Bisau

en: Guadeloupe
gl_ES: Guadalupe

en: Grenada
gl_ES: Granada

en: Greenland
gl_ES: Groenlandia

en: Greece
gl_ES: Grecia

en: Gibraltar
gl_ES: Xibraltar

en: Germany
gl_ES: Alemaña

en: Georgia
gl_ES: Xeorxia

en: Gabon
gl_ES: Gabón

en: French Southern Territories
gl_ES: Territorios Austrais Franceses

en: French Polynesia
gl_ES: Polinesia Francesa

en: French Guiana
gl_ES: Güiana Francesa

en: France
gl_ES: Francia

en: Finland
gl_ES: Finlandia

en: Fiji
gl_ES: Fixi

en: Faroe Islands
gl_ES: Illas Faroe

en: Falkland Islands (Malvinas)
gl_ES: Illas Malvinas (Falkland)

en: Ethiopia
gl_ES: Etiopia

en: Eritrea
gl_ES: Eritreia

en: Equatorial Guinea
gl_ES: Guiné Ecuatorial

en: El Salvador
gl_ES: O Salvador

en: Egypt
gl_ES: Exipto

en: East Timor
gl_ES: Timor Leste

en: Dominican Republic
gl_ES: República Dominicana

en: Djibouti
gl_ES: Dibuti

en: Denmark
gl_ES: Dinamarca

en: Czech Republic
gl_ES: República Checa

en: Cyprus
gl_ES: Chipre

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
gl_ES: Croacia (nome local: Hrvatska)

en: Cook Islands
gl_ES: Illas Cook

en: Congo, Democratic Republic of the
gl_ES: Congo, República Democrática do

en: Comoros
gl_ES: Comores

en: Cocos (Keeling) Islands
gl_ES: Illas Cocos (Keeling)

en: Christmas Island
gl_ES: Illa do Nadal

en: Central African Republic
gl_ES: República da África Central

en: Cayman Islands
gl_ES: Illas Caimán

en: Cape Verde
gl_ES: Cabo Verde

en: Canada
gl_ES: Canadá

en: Cameroon
gl_ES: Camerún

en: Cambodia
gl_ES: Cambodja

en: British Indian Ocean Territory
gl_ES: Territorio Británico do Oceano Índico

en: Brazil
gl_ES: Brasil

en: Bouvet Island
gl_ES: Illa Bouvet

en: Botswana
gl_ES: Botsuana

en: Bosnia and Herzegowina
gl_ES: Bosnia-Herzegovina

en: Bhutan
gl_ES: Bután

en: Bermuda
gl_ES: Bermudas

en: Benin
gl_ES: Benim

en: Belgium
gl_ES: Bélxica

en: Belarus
gl_ES: Bielorrusia

en: Bahrain
gl_ES: Bareim

en: Azerbaijan
gl_ES: Azerbaixán

en: Argentina
gl_ES: Arxentina

en: Antigua and Barbuda
gl_ES: Antigua e Barbuda

en: Antarctica
gl_ES: Antártida

en: American Samoa
gl_ES: Samoa Americana

en: Algeria
gl_ES: Alxeria

en: Afghanistan
gl_ES: Afganistán

en: Select a Country:
gl_ES: Seleccionar un país:

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
gl_ES: A listaxe de países debe estar formateada como un país por liña no seguinte formato: <br>EE. UU., Estados Unidos <br> Reino Unido, Reino Unido.

en: %s must be a phone number.
gl_ES: %s debe ser un número de teléfono.

en: %s must consist of 5 numbers.
gl_ES: %s debe constar de 5 números.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
gl_ES: %s debe consistir en letras, espazos, apóstrofes e guións.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
gl_ES: %s debe consistir só en letras, números, guións, apóstrofas e espazos.

en: %s must be a number between 0 and 21.
gl_ES: %s debe ser un número entre 0 e 21.

en: %s must be a number or percentage.
gl_ES: %s debe ser un número ou porcentaxe.

en: %s cannot be a duplicate
gl_ES: %s non debe ser un duplicado

en: %s cannot be the same as %s.
gl_ES: %s non debe ser o mesmo que %s.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
gl_ES: Fallou a validación de comparación porque non se proporcionou ningún valor de comparación, para o campo %s

en: %s must have a value that's part of its options.
gl_ES: %s debe ter un valor que forma parte das súas opcións.

en: %s must be a valid absolute URL.
gl_ES: %s debe ser un URL absoluto válido.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
gl_ES: %s debe ser unha babosa válida (números, letras, trazos e guións baixos).

en: %s must be a positive number.
gl_ES: %s debe ser un número positivo.

en: %s must contain numbers, letters and dots only
gl_ES: %s debe conter só números, letras e puntos

en: %s must contain numbers and letters only
gl_ES: %s debe conter só números e letras

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
gl_ES: co nome da función:

en: Non-existant field validation function passed
gl_ES: Pasouse a función de validación de campo inexistente

en: Field ID:
gl_ES: ID da cela:

en: Invalid or incomplete field passed
gl_ES: Campo pasado inválido ou incompleto

en: Yes
gl_ES: Si

en: Tickets
gl_ES: Entradas

en: Delete
gl_ES: Borrar

en: Email
gl_ES: Correo

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
gl_ES: As substitucións de modelos deben ser movidas ao subdirectorio correcto: tribe_get_template_part ('%s')

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
gl_ES: As substitucións de modelos deben ser movidas ao subdirectorio correcto: %s

en: No previous %s
gl_ES: Non hai %s anteriores

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
gl_ES: Non hai coincidencias %1$s enumeradas en %2$s. Probe a ver o calendario completo para unha lista completa de %3$s.

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
gl_ES: Non hai próximos %1$s enumerados en %2$s. Consulta os próximos %3$s para esta categoría ou vexa o calendario completo.

en: This %s has passed.
gl_ES: Este %s pasou.

en: The requested date "%s" was not valid &ndash; showing the current month instead
gl_ES: A data solicitada "%s" non era válida &ndash; mostrando o mes actual

en: There were no results found.
gl_ES: Non se atoparon resultados.

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
gl_ES: Non hai coincidencias %1$s enumeradas en %2$s. Probe a ver o calendario completo para obter unha lista completa de eventos.

en: No matching %1$s listed under %2$s scheduled for %3$s. Please try another day.
gl_ES: Non hai coincidencias %1$s enumeradas en %2$s programadas para %3$s. Proba outro día.

en: Ongoing
gl_ES: Arestora

en: All Day
gl_ES: Todo o día

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
gl_ES: As regras de reescritura foron purgadas na carga desta páxina de axuda. Hai posibilidades de que se produza unha regra de reescritura que apareza nun complemento ou tema!

en: Unknown or not set
gl_ES: Descoñecido ou non establecido

en: System Information
gl_ES: Información do sistema

en: There are no fields setup for this tab yet.
gl_ES: Aínda non hai campos configurados para esta pestana.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
gl_ES[0]: A configuración anterior non se gardou. Outras opcións gardáronse con éxito.
gl_ES[1]: As configuracións anteriores non se gardaron. Outras opcións gardáronse con éxito.

en: None of your settings were saved. Please try again.
gl_ES: Non se gardou ningunha das súas configuracións. Por favor intentao de novo.

en: Your form had the following errors:
gl_ES: O teu formulario tivo os seguintes erros:

en: The request wasn't sent from this tab.
gl_ES: Non se enviou a solicitude a partir desta pestana.

en: The request was sent insecurely.
gl_ES: Enviouse a solicitude de xeito inseguro.

en: You don't have permission to do that.
gl_ES: Non tes permisos para facer iso.

en: Save Changes
gl_ES: Gardar cambios

en: You've requested a non-existent tab.
gl_ES: Pediches unha pestana inexistente.

en: %s Settings
gl_ES: %s Configuración

en: Events Settings
gl_ES: Configuración de eventos

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
gl_ES: Hmmm ... algo mal con este validador. Contacte a %sapoio%s.

en: Valid Key! Expires on %s
gl_ES: Esta chave é válida! Expira en %s

en: Sorry, key validation server is not available.
gl_ES: O servidor de validación de chaves non está dispoñible.

en: unknown date
gl_ES: data descoñecida

en: License key(s) updated.
gl_ES: Chave(s) de licenza actualizada(s).

en: A valid license key is required for support and updates
gl_ES: É necesaria unha chave de licenza válida para soporte e actualizacións

en: License Key
gl_ES: Chave da licenza

en: Error
gl_ES: Erro

en: Once Every 30 Mins
gl_ES: Unha vez cada 30 minutos

en: Day Of
gl_ES: Día de

en: %s From
gl_ES: %s dende

en: %s In
gl_ES: %s en

en: Date
gl_ES: Data

en: Search
gl_ES: Procurar

en: Day
gl_ES: Día

en: Month
gl_ES: Mes

en: List
gl_ES: Listaxe

en: Calendar
gl_ES: Calendario

en: Settings
gl_ES: Configuración

en: Add %s
gl_ES: Engadir %s

en: View Calendar
gl_ES: Ver calendario

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
gl_ES: Buscando funcionalidades adicionais, incluídos eventos recorrentes, vendas de entradas, eventos enviados públicamente, novas vistas e moito máis?

en: Additional Functionality
gl_ES: Funcionalidade adicional

en: News from Modern Tribe
gl_ES: Novas de Modern Tribe

en: View All Add-Ons
gl_ES: Ver todos os engadidos

en: Support
gl_ES: Apoio

en: %s Information
gl_ES: %s Información

en: %s Options
gl_ES: %s Opcións

en: Date out of range.
gl_ES: Data fora do rango.

en: all
gl_ES: todos

en: events
gl_ES: eventos

en: event
gl_ES: evento

en: page
gl_ES: páxina

en: Network
gl_ES: Rede

en: Done
gl_ES: Feito

en: Today
gl_ES: Hoxe

en: Prev
gl_ES: Anterior

en: Next
gl_ES: Seguinte

en: No saved %s exists.
gl_ES: Non hai ningún %s gardado.

en: Available %s
gl_ES: %s ao dispór

en: My %s
gl_ES: Os meus %s

en: %s draft updated.
gl_ES: %s borrador actualizado.

en: %s submitted.
gl_ES: %s enviado.

en: %s published.
gl_ES: %s publicado.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: %s restored to revision from %s
gl_ES: %s restaurado para revisión de %s

en: %s saved.
gl_ES: %s gardados.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: %1$s restored to revision from %2$s
gl_ES: %1$s restaurado para revisión de %2$s

en: %s updated.
gl_ES: %s actualizados.

en: Custom field deleted.
gl_ES: Cela de usuario borrada.

en: Custom field updated.
gl_ES: Cela de usuario atualizada.

en: New %s Category Name
gl_ES: Nome da categoría nova %s

en: Add New %s Category
gl_ES: Engadir nova categoría de %s

en: Update %s Category
gl_ES: Actualizar a categoría de %s

en: Edit %s Category
gl_ES: Editar a categoría de %s

en: Parent %s Category:
gl_ES: Categorías superiores de %s:

en: Parent %s Category
gl_ES: Categoría nai %s

en: All %s Categories
gl_ES: Todas as categorías de %s

en: Search %s Categories
gl_ES: Procurar categorías de %s

en: %s Category
gl_ES: Categoría de %s

en: No %s found in Trash
gl_ES: Non se atoparon %s na papeleira

en: No %s found
gl_ES: Non se atopou %s

en: Search %s
gl_ES: Procurar %s

en: View %s
gl_ES: Amosar %s

en: New %s
gl_ES: Novo %s

en: Add New %s
gl_ES: Engadir novo %s

en: Add New
gl_ES: Engadir novo

en: tag
gl_ES: etiqueta

en: category
gl_ES: categoría

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
gl_ES: O calendario de eventos require PHP %s ou superior. Fale co seu servidor web sobre movelo a unha versión máis nova de PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
gl_ES: O Calendario de eventos require WordPress %s ou superior. Actualiza a túa instalación de WordPress.

en: Licenses
gl_ES: Licenzas

en: Help
gl_ES: Axuda

en: Display
gl_ES: Visualización

en: The following plugins are out of date: %1$s. All add-ons contain dependencies on The Events Calendar and will not function properly unless paired with the right version. %2$sLearn More%3$s.
gl_ES: Os seguintes complementos están desactualizados: %1$s. Todos os complementos conteñen dependencias no Calendario de eventos e non funcionarán correctamente a menos que estean vinculados coa versión correcta. %2$sMáis información%3$s.

en: Your version of The Events Calendar is not up-to-date with one of your The Events Calendar add-ons. Please %supdate now.%s
gl_ES: A súa versión de The Events Calendar non está actualizada cun dos complementos de The Events Calendar. Por favor, %sactualice agora.%s

en: Initializing Tribe Events on %s
gl_ES: Inicializando eventos da Tribe en %s

en: today
gl_ES: hoxe

en: day
gl_ES: día

en: past
gl_ES: pasados

en: upcoming
gl_ES: vindeiros

en: list
gl_ES: listaxe

en: month
gl_ES: mes

en: Event
gl_ES: Evento

en: Events
gl_ES: Eventos

en: Organizer
gl_ES: Protagonista

en: Organizers
gl_ES: Protagonistas

en: Venue
gl_ES: Recinto

en: Venues
gl_ES: Recintos

en: Upcoming Events
gl_ES: Vindeiros eventos

en: Events List
gl_ES: Listaxe de eventos

en: A widget that displays upcoming events.
gl_ES: Un widget que mostra os próximos eventos.

en: Settings saved.
gl_ES: Configuracións gardadas.

en: Could not save %s.
gl_ES: Non se puido gardar %s.

en: Temporary file not found. Could not save %s.
gl_ES: Non se atopou o ficheiro temporal. Non foi posíbel gardar %s.

en: %s (post ID %d) created.
gl_ES: %s (ID de publicadión %d) creado.

en: %s (post ID %d) updated.
gl_ES: %s (ID de entrada %d) actualizado.

en: Failed to import record in row %d.
gl_ES: Non se puido importar o rexistro na liña %d.

en: Missing required fields in row %d.
gl_ES: Falta os campos obrigatorios na liña %d.

en: No importer defined for %s
gl_ES: Non se definiu ningún importador para %s

en: Organizer Phone
gl_ES: Teléfono do protagonista

en: Organizer Website
gl_ES: Páxina web do protagonista

en: Organizer Email
gl_ES: Correo electrónico do protagonista

en: Organizer Name
gl_ES: Nome do protagonista

en: Venue Website
gl_ES: Páxina web

en: Venue Phone
gl_ES: Teléfono

en: Venue Zip
gl_ES: Código postal

en: Venue State/Province
gl_ES: Estado/Provincia

en: Venue City
gl_ES: Cidade

en: Venue Address 2
gl_ES: Enderezo do recinto 2

en: Venue Address
gl_ES: Enderezo

en: Venue Country
gl_ES: País

en: Venue Name
gl_ES: Nome do recinto

en: Event Website
gl_ES: Páxina web do evento

en: Event Tags
gl_ES: Etiquetas do evento

en: Event Category
gl_ES: Categoría do evento

en: Event Currency Position
gl_ES: Posición do símbolo da moeda do evento

en: Event Currency Symbol
gl_ES: Símbolo da moeda

en: Event Cost
gl_ES: Custe

en: Event Show Map
gl_ES: Amosar o mapa

en: Event Show Map Link
gl_ES: Amosar a ligazón do mapa

en: Event Venue Name
gl_ES: Nome do recinto

en: All Day Event
gl_ES: Todo o día

en: Event End Time
gl_ES: Hora de remate

en: Event End Date
gl_ES: Data de remate

en: Event Start Time
gl_ES: Hora de inicio

en: Event Start Date
gl_ES: Data de inicio

en: Event Description
gl_ES: Descrición do evento

en: Event Name
gl_ES: Nome do evento

en: Do Not Import
gl_ES: Non importar

en: The following fields are required for a successful import:
gl_ES: Os seguintes campos son necesarios para unha importación exitosa:

en: We were unable to process your request. Please try again.
gl_ES: Non puidemos procesar a túa solicitude. Por favor intentao de novo.

en: General
gl_ES: Xeral

en: The file went away. Please try again.
gl_ES: O arquivo foise co vento. Téntao máis tarde.

en: Import
gl_ES: Importar

en: No select options specified
gl_ES: Non se especificaron as opcións de selección

en: No checkbox options specified
gl_ES: Non se especificaron as opcións da cela de verificación

en: No radio options specified
gl_ES: Non se especificaron as opcións de caixa de radio

en: Invalid field type specified
gl_ES: Tipo de campo especificado non válido

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
gl_ES: Este calendario funciona co calendario de eventos.

en: Free
gl_ES: De balde

en: Merge Duplicates
gl_ES: Combinar duplicados

en: Time:
gl_ES: Hora:

en: Date:
gl_ES: Data:

en: End:
gl_ES: Remate:

en: Start:
gl_ES: Comezo:

en: End Date
gl_ES: Data de remate

en: Start Date
gl_ES: Data de inicio

en: %s Categories
gl_ES: %s Categorías

en: %d%% complete
gl_ES: %d%% completo

en: Edit %s
gl_ES: Editar %s

en: Use Saved %s:
gl_ES: Usar %s gardado:

en:  ask the site administrator set a different Events URL slug.
gl_ES:  solicite ao administrador do sitio establecer unha barra de URL de eventos diferente.

en: Ask the site administrator to edit the %s slug
gl_ES: Pregunta ao administrador do sitio para editar o slug de %s

en: Thanks for Updating The Events Calendar
gl_ES: Grazas por actualizar o Calendario de eventos

en: Welcome to The Events Calendar
gl_ES: Benvido/a a The Events Calendar

en: Return to WordPress Updates
gl_ES: Voltar ás actualizacións de WordPress

en: Go to WordPress Updates page
gl_ES: Ir á páxina de actualizacións de WordPress

en: Return to Plugins page
gl_ES: Voltar á páxina de plugins

en: Go to plugins page
gl_ES: Ir á páxina de plugins

en: United States
gl_ES: Estados Unidos

en: Unnamed Venue
gl_ES: Recinto sen nome
